Śląskie. Ksiądz uprawiał seks z 13-latką. Opinia biegłych szokuje!

i

Autor: Andrzej Bęben Śląskie. Ksiądz uprawiał seks z 13-latką. Opinia biegłych szokuje!

Śląskie. Ksiądz uprawiał seks z 13-latką. Opinia biegłych szokuje!

2020-11-30 11:34

Jest dalszy ciąg sprawy księdza Michała P. Duchowny został oskarżony o wykorzystywanie seksualne 13-letniej dziewczynki. Grozi mu kara od 2 do nawet 12 lat więzienia. Co ciekawe wedle opinii biegłych sądowych ksiądz "nie ma cech i skłonności pedofilskich".

Śledztwo w tej sprawie rozpoczęło się po publikacji głośnego filmu braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu". W czerwcu 2019 r. do prokuratury w Kielcach zostało złożone zawiadomienie biskupa ds. ochrony dzieci i młodzieży dotyczące przestępstwa, jakie miało miejsce w 2013 roku w Koniecpolu. Ksiądz Michał P. miał wówczas dopuścić się obcowania płciowego z 13-letnią dziewczynką. Sąd Rejonowy w Myszkowie na wniosek prokuratora przesłuchał pokrzywdzoną. Uznał jej zeznania za wiarygodne. Jak podawała Gazeta Wyborcza w trakcie śledztwa powołano biegłych z zakresu psychologii, psychiatrii i seksuologii. Wedle ich opinii Michał P. "nie ma cech i skłonności pedofilskich".

Będzin: "Miała matka syna...", a syn RECYDYWA! Pobił ją, wybił zęba i okradł

Jak podaje RMF FM Prokuraturę Rejonową w Myszkowie złożyła już akt oskarżenia w tej sprawie. 34-letni duchowny usłyszał dwa zarzuty: doprowadzenia jesienią 2013 r. trzynastoletniej wówczas dziewczynki do obcowania płciowego i poddania się tzw. innej czynności seksualnej. Nie przyznaje się do popełnionych czynów.

Sąd odrzucił wniosek o aresztowanie. Podejrzany jest pod dozorem policji. Może mu grozić kara od 2 do 12 lat więzienia.

Otwarcie szpitala tymczasowego w MCK w Katowicach
Nasi Partnerzy polecają