Śląskie: Pociąg wypadł z torów! Ogromne utrudnienia na trasach. Jest pilny komunikat

i

Autor: Pixabay.com / Zdjęcie ilustracyjne Śląskie: Pociąg wypadł z torów! Ogromne utrudnienia na trasach. Jest pilny komunikat

Śląskie: Pociąg wypadł z torów! Ogromne utrudnienia na trasach. Jest pilny komunikat

2020-12-09 10:14

Utrudnienia na trasach wykolejenia pociągu w województwie śląskim mogą potrwać nawet dwa dni! Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach wydało w tej sprawie pilny komunikat. Z torów wypadł pociąg relacji Pawłowice Górnicze-Kraków Nowa Huta na szlaku Ciepłownia-Kleszczów. Oto szczegóły.

Śląskie: Pociąg wypadł z torów. Ogromne utrudnienia na trasach

W środę, 9 grudnia, w porannym raporcie Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach opublikowano pilny komunikat dotyczący utrudnień spowodowanych wykolejeniem się pociągu towarowego. Doszło do wykolejenia dokładnie trzech wagonów. Jak udało nam się ustalić, z torów wypadł pociąg relacji Pawłowice Górnicze-Kraków Nowa Huta na szlaku Ciepłownia-Kleszczów (znajdujący się na terenie Jastrzębskiej Spółki Kolejowej). "W wyniku zdarzenia doszło do uszkodzenia sieci trakcyjnej oraz nastąpiło przesunięcie osi toru przez wykolejony wagon. Pociągi Kolei Śląskich będą kursować zastępczą komunikacją autobusową na odcinku Susze-Żory. Pociągi przewoźnika IC pojadą okrężnie od Pszczyny przez Zabrzeg Czarnolesie, Chybie, Żory", czytamy w raporcie. Wznowienie ruchu na linii 148 zaplanowano dopiero za... dwa dni. To piątek, 11 grudnia. Koleje Śląskie również potwierdzają te informacje: utrudnienia szlaku Żory-Suszec mogą potrwać 48 godzin. Na tym odcinku zorganizowano też komunikację zastępczą. 

Strajk uczniów. Niegrzeczny Czarnek pójdzie do kąta? Felieton wideo "Będzie dobrze" Adama Federa, odc. 170
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany