Sylwester Suszek

i

Autor: Policja Śląska/pixabay Sylwester Suszek. Kim jest zaginiony prezes BitBay?

Co się stało z bogatym 34-latkiem?

Sylwester Suszek przepadł jak kamień w wodę! Gdzie jest król bitcoinów? Oto najnowsze ustalenia

2023-01-21 6:00

Sylwester Suszek zaginął w czwartek, 10 marca 2022 roku. Za dwa miesiące minie rok od zaginięcia polskiego króla bitcoinów. Założyciel BitBay'a, największej polskiej giełdy kryptowalut, zapadł się pod ziemię. Nikt nie wie, co stało się z niezwykle majętnym 34-latkiem. Zapytaliśmy policję w Katowicach, jak obecnie wygląda sprawa Sylwestra Suszka. Oto najnowsze informacje.

Sylwester Suszek, polski król bitcoinów. Tajemnicze zaginięcie

Sylwester Suszek zaginął 10 marca. Tego dnia 34-letni biznesmen był na spotkaniu biznesowym w Czeladzi. Potem ślad po nim zaginął. Suszek to postać znana przede wszystkim osobom zainteresowanym kryptowalutami. Był założycielem największej w Polsce giełdy "cyfrowego złota" - Bit Bay'a, obecnie funkcjonującej pod nazwą Zonda. Siostra mężczyzny sugerowała, że mogło mu się coś stać. - Ludzie, którzy mieli takie giełdy, nie żyją. Nie bez powodu Sylwester się stracił. Mój brat był osobą wielką i majętną - mówiła w rozmowie z nami pani Nicole. Miała dostać od Sylwestra wiadomość głosową. Dźwięk był jednak mocno zniekształcony. Na policję zgłaszało się wiele osób, które rzekomo widziały Sylwestra Suszka. Z pewnością zachęciła je nagroda wysokości miliona złotych. Policja przekazała nam jednak wówczas, że żaden z tych tropów się nie sprawdził.

Co się stało z Sylwestrem Suszkiem? Nowe fakty!

Król polskiego bitcoina od dziesięciu miesięcy jest nieuchwytny. Policja z Katowic nadal prowadzi intensywne poszukiwania mężczyzny. - Żadnego przełomu nie ma - mówi podkomisarz Łukasz Kloc z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach. - Co jakiś czas badane są wątki dotyczące możliwej obecności zaginionego w Polsce i za granicą. Do tej pory jednak nie było nowych informacji - dodaje. Rodzina Suszka sugerowała, że 34-latkowi mogło się stać coś złego. Sugerowali, że majętny mężczyzna miał wrogów, którzy mogli czyhać na jego życie. - Sprawdzaliśmy także i te wątki. Żadna z tych informacji nie znalazła jednak potwierdzenia - dodaje Kloc.

Pogrzeb Karola Kani, milionera ze Śląka
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają