Tarnowskie Góry. Zawaliła się ściana w "Kurnej Chacie"! Trwa zbiórka

2021-07-27 14:36
Kurna Chata w Tarnowskich Górach się sypie!
Autor: UM Tarnowskie Góry Kurna Chata w Tarnowskich Górach się sypie!

Kurna Chata w Tarnowskich Górach to lokal znany każdemu mieszkańcowi miasta. To tam od 18 lat odbywało się wiele wydarzeń kulturalnych, a wielbicieli dobrej kuchni przyciągały różnorodne smaki. Niestety, w poniedziałek 26 lipca doszło do dramatycznej sytuacji. Ściana budynku w którym mieści się lokal zaczęła się sypać! Co się stało? Szczegóły poniżej.

Zdarzenie miało miejsce w poniedziałek 26 lipca po południu. Ściana budynku, w którym znajduje się "Kurna Chata", po prostu się zawaliła. Dlaczego doszło do katastrofy? Jak podaje lokalny serwis tarnogorski.info wszystko wskazuje na to, iż przyczyną jest zapadlisko, jakie utworzyło się nieopodal. Dodatkowo w okolicy prowadzone są prace z użyciem ciężkiego sprzętu, co zdaniem niektórych nie jest bez znaczenia. - Budynek jest obecnie w bardzo złym stanie. Wyniesiono z budynku butle gazowe, odłączono prąd i wodę i nie zagraża on bezpieczeństwu mieszkańców okolicznych domów i przechodniów. Teren ogrodzono. Na miejscu katarstrofy był zastępca burmistrza Piotr Skrabaczewski. Niebawem mają być znane wyniki badań terenu, które być może pozwolą wskazać, co jest przyczyną powstawania zapadlisk. Nieustająco czuwamy nad sytuacją - zapewnia magistrat.

W sieci już trwa zbiórka, której celem jest pomoc restauratorom. - Czasy pandemii dla Kurnej były trudne, ale dzięki determinacji właścicieli - miejsce przetrwało. Jednak zawalenie ściany budynku i decyzja o wyłączeniu restauracji z użytkowania jest ciosem z którym właściciele sami sobie nie poradzą. Dlatego my, przyjaciele i bywalcy Kurnej chcemy pokazać Karolinie, że nie jest sama. Chcemy zebrać 30 000 złotych żeby Kurna Chata przetrwała do momentu naprawy uszkodzeń - piszą pomysłodawcy. Zbiórka jest prowadzona TUTAJ.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE