Śląskie. Kradł jedną kostkę codziennie. Mógłby ułożyć piramidę!

2021-07-27 11:26
Śląskie. Kradł jedną kostkę codziennie, uzbierał 170 m2
Autor: pixabay.com Śląskie. Kradł jedną kostkę codziennie, uzbierał 170 m2

Prawdziwy kolekcjoner - tak można określić złodzieja z Miedar, który codziennie podbierał po jednej kostce granitowej z terenu nieczynnego dworca kolejowego. Zanim wpadł zdołał uzbierać aż 170 metrów kwadratowych wspomnianej kostki! Mógłby z niej ułożyć całkiem rozmiarów piramidę lub przykryć ogromną powierzchnię. Nie zrobi tego, bo został przyłapany.

Policja zatrzymała bandytę, który rozjeżdżał ludzi w BMW

Policjanci dostali informację od administratora dworca kolejowego w Miedarach (pow. tarnogórski), że z terenu znika w niewyjaśnionych okolicznościach kostka granitowa. - Okazało się, że od początku stycznia 2020 roku, ktoś z terenu nieczynnego dworca kolejowego w Miedarach ukradł blisko 170 metrów kwadratowych tego materiału. Straty, jakie poniosła kolei w wyniku kradzieży, sięgają kwoty ponad 50 tysięcy złotych - precyzuje policja. Mundurowi z Tarnowskich Gór rozpoczęli poszukiwania osoby odpowiedzialnej za kradzieże. Okazało się, że to 65-letni mężczyzna, który wynosił po jednej kostce codziennie! - Mieszkaniec powiatu tarnogórskiego kradł kostkę od kilkunastu miesięcy. Codziennie po jednej sztuce przewoził rowerem na swoją posesję, aż uzbierało się tego blisko 170 metrów kwadratowych. Policjanci odzyskali skradzione mienie, które wkrótce zostanie przekazane prawowitemu właścicielowi - dodają mundurowi. Sprawcy grozi 5 lat więzienia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE