Tego o Łukaszu T. nie wiedział nikt! To on rozjechał Basię autobusem

2021-08-04 12:18
Łukasz T. rozjechał Basię autobusem
Autor: Policja Katowice Łukasz T. rozjechał Basię autobusem

Łukasz T. (31 l.) został oskarżony o zabójstwo 19-letniej Basi i usiłowanie zabójstwa dwóch kolejnych osób. Mężczyzna jechał autobusem linii 910. W sobotę 31 lipca, gdzie znajduje się przystanek, doszło do bójki. 31-latek najpierw zatrąbił, a potem wjechał w grupę ludzi. Kobieta zginęła na miejscu. Łukasz T. został zatrzymany. Okazuje się, że już w przeszłości doprowadził do kilku zdarzeń drogowych.

Sprawdzamy widoczność w autobusie

Łukasz T. doprowadził do tragedii w Katowicach, którą żyje cała Polska. Mężczyzna jechał autobusem linii 910 w sobotę (31 lipca) rano. Na ul. Mickiewicza, a dokładniej na miejscowym przystanku, doszło do bójki. Kierowca widząc, co się dzieje, postanowił zatrąbić. W pewnym momencie ruszył do przodu uderzając w grupę ludzi. Wśród nich była 19-letnia Basia, matka dwójki dzieci. Kobieta nie przeżyła. Jej partner chciał zatrzymać autobus. Ruszył w szaleńczą pogoń, ale nie miał szans. Łukasz T. został zatrzymany dopiero na zajezdni. Jak się okazuje, 31-letni kierowca oskarżony o zabójstwo i usiłowanie zabójstwa dwóch osób, w przeszłości kilkukrotnie doprowadził do różnego rodzaju zdarzeń drogowych.

- Wiemy, że miało miejsce osiem takich zdarzeń z udziałem 31-letniego mężczyzny - potwierdza Aleksander Duda z biura prasowego Prokuratury Okręgowej Katowice-Zachód. - Nie mogę ujawnić, w jakim charakterze mężczyzna występował w tych zdarzeniach (czy był sprawcą czy poszkodowanym przyp red.). Wiemy na pewno, że do większości tych sytuacji dochodziło podczas kierowania autobusem. W wyniku tych zdarzeń żadna osoba nie odniosła obrażeń lub rozstroju zdrowia, które mogły trwać dłużej niż siedem dni - dodał. Prokurator zaznaczył, że ten wątek będzie badany przez na kolejnych etapach śledztwa.

Wiemy na pewno, że jedna ze wspomnianych kolizji miała miejsce w Tychach. Łukasz T. jako kierowca miejscowego MPK wjechał autobusem w wysepkę na ul. Armii Krajowej. Do zdarzenia doszło w lutym 2020 roku.

Katowice: Kim była zabita 19-latka? Basia osierociła dwoje dzieci

Po tragedii w Katowicach kierowcy ujawniają prawdę o swojej pracy. Wstrząsające

Obrzydliwe! Na profil zmarłej Basi wrzucono zdjęcie jej zwłok. 19-latka zginęła pod kołami autobusu

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE