Tychy: Matka chciała ZABIĆ swojego synka? Prokuratura nie ma wątpliwości [NOWE FAKTY]

2020-08-01 18:24
Tychy: Dramatyczna akcja służb. Robili wszystko, by ratować rannego chłopca
Autor: Tomasz Pestka / 112Tychy - Tyskie Służby Ratownicze Tychy: Dramatyczna akcja służb. Robili wszystko, by ratować rannego chłopca

Wracamy do makabrycznych wydarzeń w Tychach! To tu 40-latka poderżnęła gardło swojemu maleńkiemu synkowi. Kobieta już usłyszała zarzut usiłowania zabójstwa dziecka. Prokuratura będzie wnioskować do sądu o aresztowanie podejrzanej. Stan dziecka jest ciężki, ale na szczęście stabilny!

Jak informuje onet.pl, decyzję o postawieniu kobiecie zarzutów podjęto w sobotę.

- Na podstawie zebranego w sprawie materiału dowodowego prokurator podjął decyzję o przedstawieniu matce małoletniego chłopca zarzutu usiłowania zabójstwa dziecka – poinformowała dziennikarzy rzeczniczka katowickiej prokuratury okręgowej prok. Marta Zawada-Dybek. 

ZOBACZ: Dramat w Tychach. Matka podcięła gardło PÓŁTORAROCZNEMU dziecku [NOWE INFORMACJE ZE SZPITALA]

Przesłuchiwana przez kilka godzin 40-latka nie potrafiła wyjaśnić, dlaczego raniła synka nożem. - Kobieta składała wyjaśnienia. W zasadzie przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu usiłowania zabójstwa, natomiast w swoich wyjaśnieniach nie podała racjonalnych powodów wskazujących na motyw, na pobudki swojego zachowania – dodała prok. Zawada-Dybek.

Za usiłowanie zabójstwa grozi od ośmiu do 25 lat więzienia, a nawet dożywocie! 

Przypomnijmy - w piątek (31 lipca), około godz. 16:30, w jednym z mieszkań w bloku przy ul. Honoraty w Tychach rozegrał się prawdziwy dramat. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 40-letnia kobieta poderżnęła gardło swojemu półtorarocznemu dziecku. Akcja służb przebiegła błyskawicznie: ratownicy, policjanci i strażacy stanęli na wysokości zadania. Tamowali krwotok dziecka, przywrócili jego akcję serca i oddech, a później przetransportowali śmigłowcem LPR-u do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach.

Matka podcięła gardło malutkiemu dziecku
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE