Uciekł groźny pedofil. Ważna decyzja prokuratury

i

Autor: Shutterstock

Co za koszmar!

Uciekł groźny pedofil, siał postrach na Śląsku. Ważna decyzja prokuratury

Groźny pedofil, który zgwałcił siedmioro dzieci, kilka miesięcy temu wyszedł na wolność na rok przed zakończeniem kary. Na mieszkańców Siemianowic Śląskich i Tarnowskich Gór padł blady strach. Cyklopa nie ma już na Śląsku, jak wynika z ustaleń "Faktu", pedofil przebywa na Pomorzu. Prokuratura złożyła ważny wniosek do sądu.

Cyklop- groźny pedofil uciekł z Siemianowic Śląskich. Prokuratura złożyła waży wniosek

W 2004 roku zgwałcił i koszmarnie okaleczył 11-letnią dziewczynkę, a później zmusił do stosunku oralnego jej kuzyna. Do przestępstwa doszło w Katowicach Nikiszowcu. Marcin J. nazywany "Cyklopem", został rozpoznany przez mieszkańców Zbąszynia w Wielkopolsce. Złapali go podczas brawurowej akcji w nocy z 31 marca na 1 kwietnia 2004 roku i przekazali policji. Dzięki badaniom DNA udało się ustalić, że "Cyklop" skrzywdził jeszcze pięcioro dzieci z Tychów, Będzina, Piekar Śląskich, Nakła Śląskiego i Suchej Beskidzkiej. W listopadzie tego samego roku, sąd skazał go na 15 lat więzienia. Wcześniej był też karany z włamania i kradzieże samochodów. Z więzienia wyszedł kilka miesięcy temu, rok przed końcem odsiadki.

Gdy tylko puścił mury więzienia we Wronkach wrócił do Siemianowic Śląskich. W mieście wybuchła panika, mieszkańcy obawiali się o swoje dzieci. 44-latek szybko przeniósł się z Siemianowic do Tarnowskich Gór, gdzie zamieszkał w przyczepie w pobliżu placu zabaw.

Obecnie zarówno policja, jak i prokuratura ma utrudniony kontakt z 44-latkiem. Mężczyzna odmówił korzystania z pomocy społecznej, jest nieporadny życiowo.

Jak informuje "Fakt", Prokuratura Rejonowa w Tarnowskich Górach złożyła 19 lipca do sądu o umieszczenie "Cyklopa" w zakładzie psychiatrycznym. Prokuratura załączyła także dwie opinie biegłych psychiatrów, seksuologa, a także psychologa. Marcin J. musi przejść badania psychiatryczne, które dadzą odpowiedź w sprawie zasadności umieszczenia mężczyzny w zakładzie psychiatrycznym. Jak ustalił "Fakt" groźny pedofil przebywa obecnie na Pomorzu, gdzie uciekł ze Śląska.

Ksiądz pedofil znów przed sądem
Sonda
Czy kary za pedofilię powinny być wyższe?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany