Tragedia w Ustroniu! Wybuch gazu rozsadził dom jednorodzinny

i

Autor: Art Service

POTWORNA TRAGEDIA

Ustroń. Odnaleziono ciała poszukiwanych osób. Tragiczny wybuch gazu w Ustroniu

Rano w niedzielę (4 grudnia) w Ustroniu doszło do wybuchu gazu w domu jednorodzinnym. Z ustaleń naszej reporterki wynika, że w domu mieszkały inne osoby. Jedna z nich została wydobyta spod gruzów i znajduje się pod opieką medyków. Jak przekazał nadbryg. Arkadiusz Przybyła, w wyniku prowadzonych działań znaleziono ciało jednej z osób poszukiwanych bez oznak życia. Chwilę po godzinie 18 z gruzowiska wydobyto drugiego poszukiwanego.

Wybuch gazu w Ustroniu. Spod gruzów wyniesiono starsza kobietę

W niedzielę przed południem w Ustroniu (powiat cieszyński) doszło do wybuchu gazu w domku jednorodzinnym. W budynku znajdowały się dwa mieszkania. Jak przekazała „Super Expressowi” mł. bryg. Aneta Gołębiowska, rzecznik prasowy Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, jedna osoba została wydobyta spod gruzów. Udzielono jej pierwszej pomocy, a następnie pogotowie ratunkowe zabrało ją do szpitala.

Na miejsce zdarzenia udał się zastępca Komendanta Głównego PSP i Śląski Komendant PSP. Dzisiaj mija dokładnie 4 lata, od tragicznego wybuchu gazu w Szczyrku. W wyniku wybuchu gazu zginęło 8 osób. Na informację o tragicznym zdarzeniu zareagował burmistrz Ustronia. – W obliczu tej tragedii nie wyobrażam sobie świętowania na rynku w radosnej atmosferze przy choince. O godzinie 15.00 zostanie rozświetlona druga świeca adwentowa, w milczeniu i zadumie. Pozostałe wydarzenia towarzyszące zostają odwołane – napisał w mediach społecznościowych Przemysław Korcz.

Wybuch gazu w Ustroniu. Odnaleziono ciała poszukiwanego

Jak przekazał nadbryg. Arkadiusz Przybyła, Zastępca Komendanta Głównego PSP. – W wyniku prowadzonych działań natrafiliśmy na ciało jednej z osób poszukiwanych bez oznak życia. Niestety to ofiara śmiertelna. Szukamy dalej drugiej osoby – mówił strażak. Ciało znaleziono wewnątrz budynku.

Chwilę po godzinie 18 wydobyto ciało drugiego mężczyzny. Informacje potwierdziła w rozmowie z "Super Expressem" rzecznik prasowy Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, mł. bryg. Aneta Gołębiowska. Ofiary to mężczyźni w wieku około 60 lat.

Sonda
Musiałaś/eś się kiedykowiek ewakuować z powodu pożaru?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają