W Beskidach sezon narciarski wystartował już w listopadzie. Oto najlepsze stoki. CENY, GODZINY OTWARCIA

i

Autor: Shutterstock

Zimowe szaleństwo

W Beskidach sezon narciarski wystartował już w listopadzie. Oto najlepsze stoki. CENY, GODZINY OTWARCIA

Sezon narciarski w Beskidach rozpoczął się już w listopadzie. Pierwszy wystartował Biały Krzyż, kilka dni później ruszył wyciąg narciarski Siglany w Wiśle. W weekend wystartują stoki także w Szczyrku. Sprawdźcie, które wyciągi są już otwarte, a na które trzeba będzie poczekać. CENY, GODZINY OTWARCIA.

Sezon narciarski w Beskidach rozpoczął się już w listopadzie

To już tradycja, gdy tylko pojawia się pierwszy śnieg - startuje wyciąg na Przełęczy Salmopolskiej "Biały Krzyż". W tym roku został uruchomiony już 25 listopada. To idealne miejsce dla wszystkich, którzy chcą stawiać pierwsze kroki na nartach lub desce snoboardowej. Zjeżdżać też można już w ośrodku Siglany w Wiśle, a od soboty w Beskid Sport Arenie w Szczyrku. 

W Wiśle funkcjonuje aż 14 wyciągów narciarskich, z czego aż 7 krzesełkowych. To idealne miejsce zarówno dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z nartami, jak i zaawansowanych narciarzy. Większość ośrodków zrzeszonych jest w ramach jednego wspólnego skipassu – Wispassu.

- Obecne temperatury i naturalny opad pozwalają przygotować ośrodkom pewną bazę, na wypadek, gdyby przyszły też cieplejsze dni w grudniu. Stąd intensywne działanie armatek śnieżnych na wszystkich naszych wyciągach. Tak naprawdę najważniejsze, żeby na stokach był śnieg w okresie świąteczno-noworocznym i później przez całe zimowe ferie, bo wtedy jest najbardziej wyczekiwany przez narciarzy – tłumaczy Tadeusz Papierzyński z Referatu Promocji, Turystyki, Kultury i Sportu.

W Szczyrku pierwsze zimowe szaleństwo rozpocznie się w sobotę, 2 grudnia. Narciarze i snowboardziści będą mogli skorzystać z oferty ośrodka Beskid Sport Arena, który od tego sezonu zarządzany jest przez spółkę Tatry Mountain Resort, właściciela ośrodka Szczyrk Mountain Resort.

Niestety ceny poszły w górę. Cena całodniowego gopassu na sobotę w Szczyrku, kupowanego online, wynosi 119 zł dla jednej osoby. W terminie świątecznym cztery dni kosztują 396 zł od osoby. Karnet na cały sezon w tej chwili to wydatek 2949 zł, a z usługą "fast pass" 4449 zł. W Wiśle "wispass", który obowiązuje w 14 ośrodkach, kosztuje od 160 zł za dzień do 2250 zł za cały sezon.

Przygotowaliśmy dla Was ofertę ośrodków narciarskich, z których będzie można skorzystać w tym sezonie. Według postralu skiinfo.pl, to najlepsze trasy narciarskie, według miłośników białego szaleństwa.

W GALERII poniżej znajdziecie trasy, ceny i godziny otwarcia stoków.

Jak wybrać narty zjazdowe? Poradnik wideo
Sonda
Narty czy snowboard?
Nasi Partnerzy polecają