Drzewo przewróciło się na dom w Ciścu

i

Autor: East News Drzewo przewróciło się na dom w Ciścu

Drzewo zabiło kobietę

Wichura przewróciła drzewo, które runęło na dom. Jedna osoba nie żyje

2023-02-04 11:56

Tragedia w Ciścu na Żywiecczyźnie. W sobotę (4 lutego) zginęła starsza kobieta, po tym jak wichura przewróciła drzewo, które spadło prosto na jej dom. Strażacy na Śląsku od kilkudziesięciu godzin walczą z wichurami w regionie.

Złamane drzewo upadło na dom, staruszka nie żyje

Starsza kobieta zginęła po tym, jak pod wpływem wiatru na jej dom upadło złamane drzewo. – W wyniku silnego wiatru drzewo przewróciło się na budynek jednorodzinny. Niewielki dom został poważnie uszkodzony. Z jego wnętrza strażacy ewakuowali nieprzytomną kobietę. Lekarz stwierdził jej zgon – powiedział mł. kpt. Tomasz Kołodziej, rzecznik straży pożarnej w Żywcu. Od kilkudziesięciu godzin wichury stanowią duży problem w woj. śląskim. Rzecznik śląskiej straży pożarnej mł. bryg. Aneta Gołębiowska podała, że od piątku w województwie śląskim odnotowano 76 zdarzeń, które związane były z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. – 36 razy strażacy usuwali skutki silnego wiatru – powiedziała Gołębiowska.

Z pogodą walczą nie tylko na Śląsku. Szczegóły w artykule Na drogach ślisko, w górach zagrożenie lawinowe. Eksperci mówią o tęgim mrozie i wichurach do 110 km/h!

Sonda
Lubisz zimę, śnieg i mróz?
Nagły atak zimy w Warszawie. Zasypane ulice stolicy

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki