Wrzucił psa do Stawików w Sosnowcu

i

Autor: Arkadiusz Chęciński

Właściciel wrzucił psa do Stawików w Sosnowcu. Prezydent miasta pokazał szokujące nagranie

2022-08-09 8:40

Szczyt bestialstwa w Sosnowcu. W ubiegły weekend młody mężczyzna wrzucił swojego psa do Stawików. Całe zajście nagrała kamera monitoringu. Zwierzę, które obecnie nadal przebywa pod opieką swojego zwyrodniałego właściciela. Sprawą ma się zająć policja. Nagranie udostępnił na swoim profilu prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński.

Wrzucił psa do Stawików w Sosnowcu. Jest nagranie

Prezydent Arkadiusz Chęciński wrzucił na swoim profilu na Facebooku nagranie pochodzące ze Stawików w Sosnowcu. Widać na nim grupę mężczyzn z psem. Jeden z nich nagle wziął czworonoga na ręce i wrzucił go do wody! Zdarzenie miało miejsce w sobotę około godz. 23.50. - Jakiś dzban wrzucił bezbronnego psiaka do Stawików, a grupka „kolegów” przyglądała się. Operator monitoringu widząc to zdarzenie, powiadomił służby i jednocześnie wezwał całą ekipę, aby ta przestała znęcać się nad zwierzęciem. Ci ekspresowo uciekli. Strach pomyśleć, co jeszcze mogli zrobić czworonogowi - relacjonuje prezydent miasta, dodając, że zwyczajnie brakuje mu słów na opisanie zachowania widocznych na poniższym nagraniu ludzi.

Czytaj również: Agatka z Częstochowy nie żyje. Nowotwór nie dał szans 8-latce. "Była dzielną, odważną, pełną życia dziewczynką"

Zapytaliśmy Sonię Kepper, rzeczniczkę policji w Sosnowcu, o to zdarzenie. - Nie mieliśmy interwencji w tej sprawie - ucina krótko i odsyła nas do Krzysztofa Polaczkiewicza z Biura Prezydenta Miasta w Sosnowcu. - Nasza rola polegała przede wszystkim na wyłapaniu mężczyzny za pomocą monitoringu. W najbliższym czasie policja zajmie się sprawą, bowiem osoba z wydziału zarządzania kryzysowego przekaże to nagranie. Widać na nim dość dobrze sprawców, więc liczymy na to, że zostaną oni szybko ustaleni - mówi Polaczkiewicz. Dodaje, że na Stawikach operator ma do dyspozycji światła, które pomagają w rozproszeniu takich zbiegowisk. A co dalej z psiakiem?

Czytaj również: Bytom. Wielka wygrana w Eurojackpot! Gracz zgarnął kilka milionów złotych. Wiemy, w której kolekturze

- Prawdopodobnie jest z właścicielem. Na nagraniu widać, jak czworonóg przychodzi razem z mężczyznami, a potem się z nimi oddala - mówi nam urzędnik.

Sonda
Czy kary za znęcanie się nad zwierzętami powinny być wyższe?
Wnętrze autokaru to miazga. Tak wygląda wrak autobusu po wypadku w Chorwacji