Nie zgadza się z wyrokiem

Wraca sprawa optyka z Sosnowca, który zamordował 11-letniego Sebastianka. Tomasz M. liczy na łagodniejszy wyrok

2023-09-02 13:33

Skazany na dożywocie 41-letni optyk z Sosnowca nie chce reszty swojego życia spędzić za kratami. W przyszłym tygodniu Sąd Apelacyjny w Katowicach rozpatrzy apelację obrony oraz prokuratury, który chce podwyższenia wyroku. Tomasz M. przebywa w areszcie na specjalnych warunkach.

Kilka miesięcy temu Sąd Okręgowy w Sosnowcu skazał Tomasza M. za brutalne zabójstwo 11-letniego Sebastiana z Katowic. 41-letni optyk z Sosnowca porwał chłopca z placu zabaw. Sebastian po uprowadzeniu był prawdopodobnie przetrzymywany w kilku różnych miejscach. Na samym końcu, już po zabójstwie, Tomasz M. zawiózł ciało 11-latka na teren budowy w sosnowieckiej dzielnicy Niwka. Chciał je zabetonować. Mężczyzna przyznał się do zabójstwa. Usłyszał nieprawomocny wyrok: dożywocie. Będzie mógł się ubiegać o przedterminowe zwolnienie po 30 latach

Zabójstwo 11-letniego Sebastianka z Katowic. Morderca trafił do Zakładu Karnego w Herbach

Apelację złożyła prokuratura, która chce między innymi, ale przedterminowe zwolnienie było możliwe dopiero po 50 latach. Z wyrokiem nie zgadza się też sam oskarżony. Jego obrońca domaga się łagodniejszej kary. Apelację w tej sprawie będzie rozpatrywać Sąd Apelacyjny w Katowicach. Jak informuje "Fakt", Tomasz M. przebywa w areszcie na specjalnych warunkach. Chodzi m.in. o monitoring oraz częste wizyty w celi. Wszystko po to, aby mieć pewność, że nic złego mu się nie dzieje.

Optyk pedofil z Sosnowca uprowadził i zamordował 11-letniego Sebastiana. Proces toczy się za zamkniętymi drzwiami
Sonda
Czy sprawcy zabójstw powinni od razu trafiać za kraty na dożywocie?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany