Wypadek na DK1 koło Częstochowy. Znamy wstępną przyczynę zdarzenia [ZDJĘCIA]

2020-07-03 7:06 Rafał Strzelec
Wypadek koło Częstochowy na DK1. Ponad 30 osób rannych
Autor: Czytelnik

Znamy wstępną przyczynę wypadku na drodze krajowej nr 1, do którego doszło 2 lipca około godz. 13.30 w Bogusławicach koło Częstochowy. Przypomnijmy, że doszło do zderzenia dwóch samochodów ciężarowych i autobusu, wiozącego około 40 pasażerów. W wyniku zdarzenia rannych zostało ponad 30 osób, w tym kilka ciężko.

Do zdarzenia doszło 2 lipca około godz. 13.30 w Bogusławicach koło Częstochowy na drodze krajowej nr 1 w kierunku Warszawy. W wyniku zdarzenia ucierpiało 36 osób. Na szczęście nikt nie zginął. Mundurowi ustalili wstępną przyczynę tego zdarzenia.

- Ze wstępnych ustaleń policjantów z drogówki wynika, że w ciężarowej cysternie przewożącej materiały sypkie, uszkodzeniu uległa opona, w wyniku czego kierujący utracił panowanie nad pojazdem i uderzył w poprzedzający go autokar. Autobus z kolei uderzył uderzył w przyczepę jadącej przed nim ciężarówki, przewożącej materiały łatwopalne. Po zderzeniu pojazdy stanęły w płomieniach - podaje częstochowska komenda.

Wypadek na DK1 koło Częstochowy! Zderzenie ciężarówek z autokarem, wielu rannych

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Trzy osoby zostały przetransportowane śmigłowcem do szpitali w Łodzi, Krakowie i Opolu, kolejne karetkami do szpitali w Częstochowie i Radomsku. Pozostałe osoby zostały przewiezione do pobliskiej szkoły, gdzie została im udzielona pierwsza pomoc medyczna i psychologiczna, następnie w celach diagnostycznych trafili do szpitala w Częstochowie.

Akcja ratownicza trwała kilka godzin. W działaniach brało udział 50 policjantów, 30 zastępów straży pożarnej, karetki, cztery śmigłowce LPR i śmigłowiec wojskowy. Droga była nieprzejezdna do późnych godzin wieczornych.