Wypadek na DK1 koło Częstochowy. Znamy wstępną przyczynę zdarzenia [ZDJĘCIA]

2020-07-03 7:06 Rafał Strzelec
Wypadek koło Częstochowy na DK1. Ponad 30 osób rannych
Autor: Czytelnik

Znamy wstępną przyczynę wypadku na drodze krajowej nr 1, do którego doszło 2 lipca około godz. 13.30 w Bogusławicach koło Częstochowy. Przypomnijmy, że doszło do zderzenia dwóch samochodów ciężarowych i autobusu, wiozącego około 40 pasażerów. W wyniku zdarzenia rannych zostało ponad 30 osób, w tym kilka ciężko.

Do zdarzenia doszło 2 lipca około godz. 13.30 w Bogusławicach koło Częstochowy na drodze krajowej nr 1 w kierunku Warszawy. W wyniku zdarzenia ucierpiało 36 osób. Na szczęście nikt nie zginął. Mundurowi ustalili wstępną przyczynę tego zdarzenia.

- Ze wstępnych ustaleń policjantów z drogówki wynika, że w ciężarowej cysternie przewożącej materiały sypkie, uszkodzeniu uległa opona, w wyniku czego kierujący utracił panowanie nad pojazdem i uderzył w poprzedzający go autokar. Autobus z kolei uderzył uderzył w przyczepę jadącej przed nim ciężarówki, przewożącej materiały łatwopalne. Po zderzeniu pojazdy stanęły w płomieniach - podaje częstochowska komenda.

Wypadek na DK1 koło Częstochowy! Zderzenie ciężarówek z autokarem, wielu rannych

Trzy osoby zostały przetransportowane śmigłowcem do szpitali w Łodzi, Krakowie i Opolu, kolejne karetkami do szpitali w Częstochowie i Radomsku. Pozostałe osoby zostały przewiezione do pobliskiej szkoły, gdzie została im udzielona pierwsza pomoc medyczna i psychologiczna, następnie w celach diagnostycznych trafili do szpitala w Częstochowie.

Akcja ratownicza trwała kilka godzin. W działaniach brało udział 50 policjantów, 30 zastępów straży pożarnej, karetki, cztery śmigłowce LPR i śmigłowiec wojskowy. Droga była nieprzejezdna do późnych godzin wieczornych.

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE