Wysłał maila do komendanta. Zachęcał do zbrodni przeciwko Dudzie i Morawieckiemu

2022-01-12 13:26
Mieszkaniec Chorzowa groził Dudzie i Morawieckiemu
Autor: Policja Chorzów Mieszkaniec Chorzowa groził Dudzie i Morawieckiemu

Mieszkaniec Chorzowa za pomocą maili i w mediów społecznościowych zachęcał do zbrodni przeciwko Andrzejowi Dudzie i Mateuszowi Morawieckiemu. Nie widział jednak, że w sieci nie jest anonimowy. Teraz 47-latek poniesie srogie konsekwencje. Za kratkami może spędzić nawet trzy lata więzienia.

Co ciekawe, 47-latek sam prosił się o kłopoty. Mieszkaniec Chorzowa wysłał wiadomość nawołującą do popełnienia przestępstwa przeciwko Dudzie i Morawieckiemu i innym urzędnikom państwowym do... miejscowego komendanta policji. - Sprawą zajęli się kryminalni z chorzowskiej komendy, którzy we współpracy z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zajmującymi się zwalczaniem cyberprzestępczości w niespełna dobę namierzyli i zatrzymali 47-letniego mieszkańca miasta - informuje policja. Zebrano materiał dowodowy, który potwierdził, że to 47-latek stoi za przestępstwem. Mało tego, od dłuższego czasu robił to również w mediach społecznościowych. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Na wniosek prokuratora sąd aresztował go na 3 miesiące. W więzieniu może spędzić nawet 3 lata.

Uderzyła w nissana i zwiała. Później wróciła, bo zapomniała o jednej rzeczy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE