Katowice. Zabójstwo dziennikarza

i

Autor: foto i reprodukcja Super Express (2), SHUTTERSTOCK Katowice. Zabójstwo dziennikarza

Zabójstwo dziennikarza TVN. Minister mówi o skandalu! "Błąd absolutny"

Kamil Ż. (35 l.) jest podejrzany o zabójstwo Pawła K., 29-letniego dziennikarza TVN, który został zamordowany przy użyciu noża w nocy 27 marca. Ofiara spędzała ostatnie chwile swojego życia z żoną Kamila, Eweliną. Sąd Rejonowy w Chorzowie postanowił, że posiedzenie aresztowe w sprawie podejrzanego odbędzie się 9 maja. Dopiero wtedy można liczyć na list gończy i Europejski Nakaz Aresztowania. Rodzina Pawła w opublikowanym po raz pierwszy u nas oświadczeniu nie kryje rozgoryczenia tą decyzją. W sprawę zaangażował się minister Michał Wójcik i zastępca prokuratora generalnego.

Paweł zginął od 50 ciosów nożem. Jego romantyczny wieczór z 26 na 27 marca, który spędzał z Eweliną Ż. (32 l.), zakończył się niezwykle krwawo. Siedzącego z przyjaciółką w samochodzie mężczyznę zaatakował nieznany sprawca. Wyciągnął go z auta i bezlitośnie wbijał ostrze w jego ciało. Ewelinie, którą sprawca również gonił, udało się uciec samochodem razem z rannym dziennikarzem TVN. Pojechała na pogotowie, ale było już za późno. Pawła nie udało się uratować. W sprawie zatrzymano 37-letniego Łukasza G., ale prokuratura nie ujawniła, jaka była jego rola w tej sprawie. Śledczy postawili zarzut zabójstwa Kamilowi Ż., 35-letniemu mężowi Eweliny, który miał dokonać zbrodni z zazdrości. Jest on również podejrzany o podłożenie lokalizatora w samochodzie żony. Mężczyzna wedle wciąż niepotwierdzonych źródeł miał być w miejscu zbrodni, na co miała wskazywać lokalizacja jego telefonu. Później najprawdopodobniej wyjechał do Niemiec. Tutaj ślad się urywa.

Czytaj także: Tak zginął dziennikarz Paweł K. Kulisy tej zbrodni przerażają. Oto rekonstrukcja zdarzeń [ZDJĘCIA]

Prokuratura chciała, by posiedzenie aresztowe w sprawie Kamila Ż. odbyło się pilnie. Ale Sąd Rejonowy w Chorzowie zaplanował je dopiero na 9 maja. Do tego czasu nie ma co liczyć na list gończy lub Europejski Nakaz Aresztowania. Podejrzany ma zatem mnóstwo czasu. Rodzina zamordowanego Pawła nie kryła oburzenia.

NIE PRZEGAP: Zabójstwo dziennikarza TVN. Szokująca decyzja sądu

- Jesteśmy zaskoczeni i rozczarowani, że sprawa zabójstwa nie jest traktowana w trybie pilnym, a odległy termin rozprawy (09 maja 2022 r.) budzi nasz sprzeciw, strach i wywołuje głębokie obawy, iż sprawca tego makabrycznego czynu może bezkarnie pozostawać na wolności i zagrażać bezpieczeństwu innych. Każdy dzień zwłoki w sprawie wydania Europejskiego Nakazu Aresztowania zmniejsza szansę na szybkie znalezienie sprawcy. Jednocześnie, zwłoka pozwala podejrzanemu na bezkarne ukrywanie się lub wręcz uniknięcie odpowiedzialności za ten czyn - napisali bliscy Pawła.

Zobacz koniecznie: Zabójstwo dziennikarza TVN. Zrozpaczona rodzina Pawła pisze o okrucieństwie [TYLKO U NAS]

Po rozmowie z nami minister Michał Wójcik obiecał, że przyjrzy się sprawie. Po kilku dniach zapewnił, że chorzowski sąd otrzyma ponaglenie w sprawie Kamila Ż. - Rozmawiałem z zastępcą prokuratora generalnego panem Krzysztofem Sierakiem. Prokuratura prześle ponaglenie w tej sprawie, żeby natychmiastowo przeprowadzić posiedzenie aresztowe - powiedział Wójcik. - To jest to skandal, jest to błąd absolutny. Ponaglenie wyjdzie od Prokuratury Krajowej do prezesa sądu - dodał minister w rozmowie z nami.

Pogrzeb dziennikarza TVN. Tak pożegnano zamordowanego Pawła

Sonda
Czy dożywocie to odpowiednia kara za zabójstwo?
Brutalne morderstwo dziennikarza TVN
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE