Awantura w Zabrzu. Senior rzucił jabłkiem w sąsiadkę - zdjęcie poglądowe

i

Autor: ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE, FOT. SHUTTERTOCK

Sąsiedzka awantura w Zabrzu

Zabrze: Mężczyzna groził sąsiadce śmiercią! Poszło o wyrzucanie śmieci przez okno

2022-09-02 9:26

Sąsiedzkie awantury zdarzają się od czasu do czasu, ale niektóre z nich przybierają nieoczekiwanego obrotu. W Zabrzu mieszkanka osiedla Janek zwróciła uwagę 82-letniemu mężczyźnie, żeby nie wyrzucał śmieci przez okno. Kłótnia skończyła się... zatrzymaniem seniora przez policję!

Jak podaje policja z Zabrza, sąsiedzka scysja miała miejsce na klatce schodowej jednego z bloków na osiedlu Janek. - Wystraszona starsza kobieta zgłosiła policji, że jej sąsiad, 82-letek groził jej odebrania życia, chciał ją pobić i rzucił w jej kierunku jabłkiem - opisuje policja. Powodem takiego zachowania seniora był fakt, że sąsiadka zwróciła mu uwagę, by nie wyrzucał śmieci przez okno. Na szczęście pozostali lokatorzy stanęli w obronie kobiety. Policjanci przyjechali na miejsce i zajęli się krewkim seniorem. Mężczyzna usłyszał zarzut dotyczący kierowania gróźb karalnych. 

Czytaj również: Zwłoki 16-latka w Rybniku. Ciało znalazł ojciec. "Brak obrażeń zewnętrznych"

- Jedną z form, jaką może przybrać wrogość, jest groźba karalna, wyrażona w dowolny sposób: słowem, pismem, gestem. Warto wiedzieć, że przestępstwo groźby karalnej ścigane jest na wniosek pokrzywdzonego. Nikt nie powinien tkwić w strachu, a organy ścigania służą pomocą w tego typu sytuacjach - przypomina policja dodając, że za groźby karalne grozi do 2 lat więzienia.

Zobacz także: Zabrze. Mężczyzna wypił tyle alkoholu, że zmarł. Miał podejrzaną dziurę w plecach

Olsztyn. 3-letnia dziewczynka biegała po mieście
Sonda
Czy byłeś/byłaś kiedyś świadkiem sąsiedzkiej awantury?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany