Zabrze. Pies Kodi wywęszył jointa w paczce z USA do Polski

i

Autor: Krajowa Administracja Skarbowa

WIELKI SUKCES CZWORONOGA

Zabrze. Pies Kodi wywęszył jointa w paczce z USA do Polski

2023-09-28 14:51

Podczas kontroli przesyłek na terenie sortowni pocztowej w Zabrzu, pies służbowy Kodi wywęszył środki odurzające w paczce nadanej w Stanach Zjednoczonych do Krakowa - o sprawie poinformowała we wtorek, 25 września, Izba Administracji Skarbowej w Katowicach.

Sukces Kodiego. Wywęszył środki odurzające w paczce z USA

Funkcjonariusze ze Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach skontrolowali przesyłki na terenie sortowni pocztowej w Zabrzu. W akcji mundurowym pomagał pies służbowy Kodi, który wywęszył środki odurzające w paczce nadanej w Stanach Zjednoczonych do Krakowa. Wewnątrz znajdowały się różnego rodzaju środki odurzające, takie jak grzybki oraz susz roślinny zawinięty w bibułkę, tzw. joint. Badania laboratoryjne wykazały w suszonych grzybkach obecność psylocyny – substancji psychotropowej, a w suszu roślinnym obecność substancji THC. Biorąc pod uwagę masę tego jointa, może ona stanowić maksymalnie 2 działki/porcje handlowe. Natomiast uwzględniając stężenie THC, wystarczającą do odurzenia się 23 osób.  

Za przewóz narkotyków grozi nawet 5 lat więzienia

W związku z uzasadnionym podejrzeniem, że zawartość przesyłki może naruszać przepisy Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, przesyłka pocztowa wraz z zawartością została zatrzymana do sprawy karnej. Śląska KAS przypomina, że za przywóz środków odurzających, substancji psychotropowych, nowych substancji psychoaktywnych lub słomy makowej, grozi wysoka kara grzywny i kara pozbawienia wolności do lat 5.

Zarabiali na prostytucji. Policja rozbiła gang. Znaleziono broń, amunicję i narkotyki.

Quiz. Znasz znaczenie najtrudniejszych słów? Tylko geniusze językowi zdobędą 10/10

Pytanie 1 z 10
Skłonność albo upodobanie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany