Złodziejka z alkoholem rozbiła nos o drzwi. Romeo chciał ją odbić z rąk policjantów

2020-07-03 17:54 Bartosz Wojsa

W jednym ze sklepów w Jastrzębiu-Zdroju doszło do próby kradzieży: 19-letnia dziewczyna chciała wynieść alkohol, nie płacąc za niego. Została jednak przyłapana na gorącym uczynku, a podczas ucieczki rozbiła nos o drzwi. Na ratunek ruszył jej partner, który niczym współczesny Romeo próbował odbić dziewczynę z rąk mundurowych! To musiało skończyć się źle.

Wyjątkowo porywczą sprawczynię kradzieży sklepowej zatrzymali w środę (1 lipca) policjanci z Jastrzębia-Zdroju. Kobieta w jednym z marketów próbowała ukraść alkohol. Gdy 19-latka została przyłapana na wynoszeniu trunku i ujęta przez ochronę, zareagowała bardzo agresywnie. Najpierw odepchnęła, zaczęła szarpać ochroniarza, po czym chciała wybiec ze sklepu, wpadając na przesuwne drzwi.

- Wtedy też została zatrzymana przez pracownika sklepu. Kiedy na miejsce przyjechali policjanci i prowadzili 19-latkę do radiowozu, podbiegł do nich partner dziewczyny - mówią policjanci z Jastrzębia-Zdroju. 

Spacer po ogrodzie botanicznym w Bydgoszczy

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

- Jastrzębianin, chcąc odbić swoją partnerkę, wielokrotnie znieważył interweniujących mundurowych. Mężczyzna także został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Jak się okazało, był pijany - relacjonują funkcjonariusze. 

Kobieta usłyszała zarzut kradzieży rozbójniczej, a mężczyzna - znieważenia policjantów. Teraz o losie zatrzymanych zadecyduje sąd.

Za kradzież rozbójniczą grozi do 10 lat, a za znieważenie mundurowych - do roku więzienia.