Zwolnienia grupowe w Częstochowie. Pracę straci MNÓSTWO osób! Koronawirus na Śląsku

i

Autor: ZF ASP Częstochowa Zwolnienia grupowe w Częstochowie. Pracę straci MNÓSTWO osób! Koronawirus na Śląsku

Zwolnienia grupowe w Częstochowie. Pracę straci MNÓSTWO osób! Koronawirus na Śląsku

2020-06-05 19:37

Jeden z największych pracodawców w Częstochowie, ZF ASP, szykuje zwolnienia grupowe. Pracę straci mnóstwo osób! Wszystko, jak tłumaczy pracodawca, przez epidemię koronawirusa, która mocno uderzyła w branżę motoryzacyjną.

Komisja Zakładowa NSZZ "Solidarność" informuje o zwolnieniach grupowych, jakie planuje przeprowadzić ZF ASP w Częstochowie, czyli jeden z największych pracodawców w mieście. Decyzja już zapadła, a pismo informujące o rozpoczęcie procesu zostało przesłane do związkowców w czwartek, 4 czerwca.

- Rozpoczęto proces dokonywania wypowiedzeń umów o pracę w trybie zwolnień grupowych, które planowane są na trzeci kwartał 2020 roku - informuje NSZZ "Solidarność".

Zwolnienia dotyczyć będą 317 osób w obu zakładach (203 pracowników produkcji, 100 pracowników z grupy InDirect oraz 14 pracowników z grupy Salary).

Jak czytamy w komunikacie "Solidarności", zdaniem pracodawcy przyczyną zwolnień grupowych jest konieczność przeprowadzenia restrukturyzacji zatrudnienia w zakładzie pracy (zmniejszenie poziomu zatrudnienia wraz ze zmianą struktury), spowodowana trudną sytuacją ekonomiczną, spadkiem sprzedaży (obecnym i przewidywanym), związanymi z sytuacją w branży motoryzacyjnej. Każdy z pracowników otrzymał list od pracodawcy z wyjaśnieniem podjęcia takich działań.

Głównym powodem powyższych czynników ma być epidemia koronawirusa.

- NSZZ "Solidarność” podejmie odpowiednie działania wobec pracodawcy przysługujące prawem stronie społecznej i jednocześnie wyraża stanowczy sprzeciw wobec wykorzystywania obecnej sytuacji gospodarczej związanej z pandemią COVID-19, trwającą raptem 3 miesiące, do działań dyrekcji ZF ASP w Częstochowie i zarządu ZF zmierzających do zmniejszenia zatrudnienia w naszych zakładach - zapowiadają związkowcy.

"Zadaniem wszystkich central związkowych oraz ERZ jest niezwłoczne podjęcie rozmów z zarządem ZF w celu chronienia miejsc pracy dla pracowników etatowych ZF", mówią przedstawiciele "Solidarności".

Maturzyści z całej Polski o egzaminach, nauce w czasie pandemii i rygorze sanitarnym
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE