Nie żyje Magda Omilianowicz. Autorka kilkunastu książek miała 60 lat

2022-01-22 0:58
Magda Omilianowicz
Autor: facebook

W piątek (21 stycznia) zmarła Magda Omilianowicz autorka m.in. historii Wampira z Bytowa "Wampir, jak rodzi się zło", książki poświęconej seryjnemu mordercy Leszkowi Pękalskiemu. W swej twórczości zajmowała się głównie tematyką społeczną, obyczajową, kryminalną i podróżniczą.

– Trudno w to uwierzyć. Magda Omilianowicz odeszła w piątek po południu, 21 stycznia. Zostawiła przyjaciół, którzy ją kochali. Niezrealizowane plany. Niedokończone książki. Wszystko zbyt nagle – napisał Jerzy Połowniak, redaktor naczelny szczecińskiego wydania „Gazety Wyborczej”.

Magda Omilianowicz publikowała m.in. właśnie w "Gazecie Wyborczej", "Polityce", "Przeglądzie", czy "Głosie Koszalińskim". Była też redaktorką naczelną poświęconego kulturze koszalińskiego miesięcznika "Dialog ART". Została laureatką konkursu III Regionalnego Kongresu Kobiet w kategorii "Media".

Napisała kilkanaście książek, m.in: "Fajbus. 997 przypadków z życia", "Przepis na fałszerza", reportaż o Zdzisławie Nęcce, pseudonim "Matejko", uznawanym przez fachowców za najlepszego polskiego fałszerza wszech czasów. W ostatnim czasie pracowała nad książką o Jerzym Kalibabce, słynnym przestępcy–uwodzicielu z czasów PRL­u. W 2017 roku została uhonorowana Nagrodą Prezydenta Miasta Koszalina w dziedzinie kultury.

Jak poinformował TVN24, Magda Omilianowicz chorowała COVID-19, zmagała się też z nowotworem płuc. 

Źródła: Gazeta Wyborcza, TVN24

Książki na kwarantannie, czyli biblioteka w czasach pandemii
Sonda
Czy lubisz czytać książki?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE