Robert Kilen odsłania brudne kulisy polityki. "10 plag. Mówią na nią Furia"

2022-04-22 13:07
Robert Kilen
Autor: Materiały prasowe Robert Kilen

Szaleniec a może zamachowiec? Na cel wziął sobie premiera kraju. Kim jest człowiek, który uwił misterny plan zbrodni i sieje zamęt w kręgach władzy i biznesu? "10 plag. Mówią na nią Furia", Roberta Kilena od wydawnictwa Harde, to współczesny thriller polityczny o dociekliwym dziennikarstwie, manipulacji informacją i uczuciach, które popychają do zbrodni.

Napisał książkę, której bohaterami są przedstawiciele najwyższych władz, biznesu, mediów.

– Inspirował się pan konkretnymi postaciami publicznymi?

– Oczywiście. Inspirowałem się wydarzeniami, które rozgrywały się w naszym kraju – zdradza Robert Kilen, autor kryminału "10 plag. Mówią na nią Furia" od wydawnictwa Harde. Jakie to wydarzenia? Zajrzyjmy do książki. Prezentujemy fragment:

Szef rządu przeczytał kartkę, na której ktoś, używając maszyny do pisania, zamieścił kilka zdań. Tych kilka zdań na jednej, jedynej kartce potrafiło jednak zburzyć całkowicie resztki spokoju, który miał w sobie. Zdenerwować go do żywego i przestraszyć tak jak nigdy przedtem. Nie bał się o siebie. Jemu już nieraz grożono. Anonimy z pogróżkami przychodziły, gdy jeszcze był radnym, potem posłem, aż wreszcie do kancelarii, gdy został premierem. Ten list był inny.

Nie bezmyślnie agresywny i wulgarny. Raczej niepokojąco precyzyjny. Autor nie chciał, żeby premier tracił czas na czytanie długiego elaboratu. Nie należy trwonić czasu. Chciał jedynie, żeby zrozumiał, że nie żartuje. A wynikiem tego było przekonanie, że nic go nie może zatrzymać i jedynie czas dzieli go od nieuchronnego. Nie było żadnych warunków, żadnych dróg wyjścia, żadnych nadziei. List po prostu zapowiadał, że to się stanie.

Nie ma co tracić czasu. Musisz żyć, póki możesz. Pośród plag, które wyznaczają dni, które Ci pozostały. Pośród plag, które Ja, a może On zsyła. Aż do tej ostatniej, która zmieni Twój świat na zawsze. Nie można tego odwrócić.

Kto chce zabić premiera? Co zainspirowało Roberta Kilena do napisania thrillera politycznego "10 plag. Mówią na nią Furia"?

Książka "10 plag. Mówią na nią Furia" Roberta Kilena dostępna w najlepszych sieciach księgarskich i księgarniach stacjonarnych oraz internetowych, w tym na www.wiemiwybieram.pl, jak też w wersji e-book m.in. na woblink.pl, legimi.pl, publio.pl, ebookpoint.pl. Wydawnictwo Harde zaprasza na stronę www.harde.se.pl oraz na Facebook.com i Instagram - @hardewydawnictwo.

10 plag. Mówią na nią Furia. Robert Kilen
Autor: Materiały prasowe 10 plag. Mówią na nią Furia. Robert Kilen Link: Tu kupisz "10 plag. Mówią na nią Furia", Roberta Kilena
Sonda
Lubisz oglądać polskie kryminały?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE