SG Harde_zbrodnia

i

Autor: Materiały prasowe SG Harde_zbrodnia

„Zbrodnia w operze”, zbiór opowiadań kryminalnych topowych polskich autorów

2023-08-23 8:46

Rogoziński, Grzegorzewska, Ostaszewski, Siembieda, to tylko niektórzy z autorów, których opowiadania znalazły się w książce „Zbrodnia w operze” od wydawnictwa Harde. Ten zbiór nie powstałby, gdyby nie gościnność Teatru Wielkiego – Opery Narodowej i ludzi, którzy każdego dnia tworzą niezwykłą historię tego miejsca. Inspirującego miejsca. Scena kocha światło, zbrodnia woli mrok… Czas się o tym przekonać.

Scena kocha światło, zbrodnia woli mrok…

Kiedy kurtyna opada, a brawa milkną, potężny gmach warszawskiego Teatru Wielkiego zaczyna żyć własnym życiem. Kilometry korytarzy giną w ciemnościach. Z zakamarków słychać tajemnicze dźwięki. W powietrzu unosi się zapach wielkich operowych gwiazd, wciąż obecny w ich kostiumach… Tylko czy na pewno nikogo tam nie ma? Na tych scenicznych deskach tysiące razy umierały Violetta z Traviaty i Madame Butterfly. Ale tym razem za serię morderstw w operowych kuluarach odpowiada grupa uwielbianych przez czytelników autorów kryminałów, którzy najpierw poznali największe sekrety Opery Narodowej, by potem wykorzystać tę niedostępną dla zwykłych śmiertelników wiedzę do opisania w dziesięciu opowiadaniach przewrotnej gry życia ze śmiercią z teatralnymi murami w tle: 

Katarzyna Gacek, Gaja Grzegorzewska, Joanna Jodełka, Janusz Onufrowicz, Robert Ostaszewski, Alek Rogoziński, Anna Rozenberg, Maciej Siembieda, Grzegorz Skorupski, Bartosz Szczygielski.

Ten zbiór nie powstałby, gdyby nie gościnność Teatru Wielkiego – Opery Narodowej i ludzi, którzy każdego dnia tworzą niezwykłą historię tego miejsca.

„Zbrodnia w operze” – zbiór opowiadań

Książka „Zbrodnia w operze” dostępna w najlepszych sieciach księgarskich i księgarniach stacjonarnych oraz internetowych, w tym na vivelo.pl, jak też w wersji e-book m.in. na empik, virtualo, woblink.pl, legimi.pl, publio.pl, ebookpoint.pl.

SG Harde_zbrodnia

i

Autor: Materiały prasowe SG Harde_zbrodnia Link: Tu kupisz książkę „Zbrodnia w operze”