Koronawirus w Polsce. Niedzielski: podczas majówki kontrole w hotelach i na granicach

granica
Autor: gov.pl Koronawirus w Polsce. Niedzielski: podczas majówki kontrole w hotelach i na granicach

Konferencja Adama Niedzielskiego dla wielu Polaków była zapowiedzią luzowania restrykcji związanych z koronawirusem. Tak też się stało. Jednak Ci, którzy mieli nadzieję na otwarcie hoteli i swobodne podróżowanie będą zawiezieni. Minister zdrowia zapowiedział, że : „będzie więcej kontroli na granicach, w hotelach oraz pensjonatach”. Co z kwarantanną po powrocie z zagranicy?

Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas konferencji 21 kwietnia zapowiedział luzowanie obostrzeń. Niestety, te nie dotyczą branży turystycznej. Wręcz przeciwnie podczas długiego weekendu majowego służby będą prowadzić wzmożone kontrole na granicach oraz w pensjonatach i hotelach. - "Na pewno w związku z pewnym okresem wzmożonych wyjazdów tych patroli weryfikujących na granicy czy jest wykonany test i decydujących ewentualnie o kwarantannie będzie zdecydowanie więcej, tak samo zresztą, jak kontroli w różnych ośrodkach, jak hotele i pensjonaty" - zaznaczył Minister Zdrowia.

ZOBACZ TEŻ: Majówka 2021 w Polsce. Hotele jednak będą otwarte? Przedsiębiorcy i turyści omijają obostrzenia

Majówka 2021. Kwarantanna po powrocie z zagranicy

Podczas konferencji minister zdrowia potwierdził także, że nie zmieniają się także zasady na granicach. Od 30 marca obowiązuje rozporządzenie, zgodnie z którym przyjeżdżający do Polski z państw Strefy Schengen muszą przejść kwarantannę lub pokazać zaświadczenie z negatywnym wynikiem testu na obecność koronawirusa. Ten musi być wykonany maksymalnie 48 godzin przed wjazdem do Polski. Z kwarantanny zwolnieni są też przyjezdni, którzy okażą świadectwo szczepienia przeciwko COVID-19 oraz ozdrowieńcy. Zaświadczeń nie muszą mieć również pracownicy transgraniczni i kierowcy zawodowi. Przybywających do Polski spoza strefy Schengen obowiązuje kwarantanna bez wyjątku.

Raport z anteny 21.04, godz.10
Najnowsze