Projektant odradza ten kolor ścian

i

Autor: Shutterstock Projektant odradza ten kolor ścian

Kolory ścian

Malujesz pokój na ten kolor? Projektant stanowczo odradza. Odpuść, jeśli chcesz, aby dom wyglądał luksusowo

2023-03-02 12:45

Moda na konkretne kolory ścian ulega zmianie i wiele z nas za nią ślepo podążą. Niestety jak się okazuje, jeden z najpopularniejszych kolorów ścian ostatnich latach, według projektanta wnętrz odszedł do lamusa. Ekspert nazwał go wręcz przygnębiającym. Jednocześnie radzi, na jaki kolor warto pomalować pokój, aby wyglądał luksusowo i ponadczasowo.

Projektant wnętrz odradza ten modny kolor ścian

Kolor ścian to jeden z najważniejszych elementów wystroju wnętrza. Podczas wybierania farby, którą pokryjemy ściany w naszych pokojach kierujemy się najczęściej panującą modą, ale również swoimi upodobaniami. Jedni z nas najlepiej czują się pośród żywych barw, inni wolą te stonowane, nierzucające się w oczy. Niewątpliwie w ostatnich latach serca wielu osób remontujących swoje mieszkania skradły szarości. To w dużej mierze szare ściany królują w polskich domach. Jednak jak się okazuje ten kolor niekoniecznie jest polecany przez projektantów wnętrz. Projektant, który prowadzi konto na TikToku jako "kreissdesign" o tematyce wnętrzarskiej w jednym ze swoich filmików skomentował modę na szarości w aranżacji pomieszczeń. Dlaczego? Zdaniem eksperta takie wnętrze nie wygląda luksusowo i jest ponure. Jaki kolor ścian zatem jest modny, elegancki i ponadczasowy?

Kolor ścian w mieszkaniu. Jakie wybrać?

Wnętrza w stylu boho, nawiązujące do natury to hit ostatnich miesięcy w aranżacji. Jeśli jesteś na etapie wykańczania mieszkania i zastanawiasz się, na jaki kolor najlepiej pomalować ściany, aby wnętrza wyglądały luksusowo bez względu na zmieniającą się modę, to projektant radzi, aby postawić na beż. Zdaniem TikTokera odcienie beżu są ponadczasowe i doskonale komponują się z mocniejszymi akcentami. Ekspert radzi, aby stonowane beże połączyć z dodatkami w odważnych kolorach, na przykład limonkowym. 

Sonda
Podobają Ci się ściany pomalowane na szaro?
Robisz remont i nie wiesz jakie kolory ścian wybrać? Porady
Nasi Partnerzy polecają