Ukryta funkcja deski sedesowej

i

Autor: Shutterstock Ukryta funkcja deski sedesowej

Trik na mycie muszli WC

Ukryta funkcja deski sedesowej, o której nie słyszałaś. Pozwala szybko i higienicznie wyczyścić toaletę

2022-09-20 14:30

O ukrytej funkcji deski sedesowej nie każdy wie, a została stworzona między innymi po to, aby ułatwić czyszczenie toalety. Dzięki schowanemu przyciskowi przy desce sedesowej mycie muszli będzie o wiele prostsze i skuteczniejsze niż dotychczas. Dowiedz się, jak skorzystać z ukrytej funkcji deski i gdzie znaleźć ten przycisk. Teraz wyczyścisz toaletę szybko i higienicznie.

Domowe sposoby na wyczyszczenie toalety

Czyszczenie toalety to czynność, którą należy wykonywać często i starannie. To jedyny sposób, który pozwoli nam utrzymać muszlę w higienicznej czystości i pozbyć się osadu z kamienia. Pierwszym krokiem w czyszczeniu muszli klozetowej jest wyszorowanie jej wnętrza. W tym celu najczęściej używamy silnych środków chemicznych. Jeśli jednak wolisz bezpieczne rozwiązania, to domowe sposoby na czyszczenie toalety są równie skuteczne. Niektóre z nich są naprawdę niezawodne w walce z zabrudzeniami i kamieniem. Przygotuj pastę z sody oczyszczonej i octu. Nałóż ją na zabrudzenia wewnątrz muszli i odczekaj 30 minut. Po tym czasie spłucz toaletę ciepła wodą. Dzięki tej metodzie unikniesz szorowania, ponieważ mieszanka doskonale rozpuści kamień. Kolejnym krokiem jest mycie deski sedesowej i jej zakamarków. To wbrew pozorom nie jest proste zadanie, gdyż deska jest przymocowana do muszli, a przestrzenie między nimi są niewielkie. I właśnie między innymi z myślą o czyszczeniu toalety deska została wyposażona w funkcję, która pozwoli szybko i starannie umyć toaletę.

Ukryta funkcja deski sedesowej ułatwi czyszczenie toalety

Niewiele osób wie o istnieniu przycisku w desce sedesowej. Służy on do szybkiego zdemontowania deski, dzięki czemu można szybko i bardzo dokładnie wyczyścić obrzeża muszli klozetowej. Co więcej, zdemontowaną deskę sedesową można bardzo starannie wymyć płynem lub octem pod bieżącą wodą. Przyciski znajdują się na spodzie deski tuż przy jej metalowym mocowaniu. Wystarczy je nacisnąć i zamknąć muszlę. Wówczas bez problemu można zdjąć deskę. Pamiętaj jednak, aby nie szarpać pokrywy, aby jej nie uszkodzić. Nie każda deska bowiem jest wyposażona w taką funkcję.

Czyszczenie syfonu w kabinie prysznicowej
Sonda
Stosujesz domowe środki podczas porządków?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE