Jak rozpoznać narcyza? Od takich mężczyzn trzymaj się z daleka!

2021-10-22 12:04
narcyz
Autor: gettyimages.com Jak rozpoznać narcyza? Od takich mężczyzn trzymaj się z daleka!

Narcyzi potrafią łatwo manipulować innymi ludźmi. Charakteryzują się wyniosłymi wyobrażeniami o sobie. Umieją oni ukrywać swoje prawdziwe oblicze pod przykrywką szarmanckiego gentlemana. Zapoznaj się z cechami, po których będziesz w stanie rozpoznać mężczyznę narcystycznego. Pomoże Ci to uniknąć tworzenia związku z osobą, która ma tendencje do manipulacji.

Przekonanie o swojej wielkości

Narcyz chciałby być traktowany lepiej od innych. Poznasz go po ciągłych zapewnieniach, że jest wyjątkowy w porównaniu z współpracownikami, znajomymi, rodziną. Uważa się za osobę bardziej utalentowaną, mądrzejszą i generalnie ponadprzeciętną.

Zbyt pozytywna wizja przyszłości

Mężczyzna narcystyczny widzi swoją przyszłość w samych superlatywach. Uważa, że czeka go jedynie sukces czy wieczne zdrowie. Ma on wręcz pewność, że natrafi na miłość idealną oraz, że otaczał się będzie wiecznie pięknymi ludźmi i rzeczami.

Wyniosłość

W każdej sytuacji mężczyzna taki ma poczucie, że jest uprzywilejowany. Wymusza na Tobie i innych traktowanie go w wyjątkowy sposób. Często odnosi się do ludzi w sposób arogancki. Jego znajomi oceniać go będą jako wyniosłego.

Manipulacja

Chyba jedną z najważniejszych, a jednocześnie najgroźniejszych dla Ciebie cech tego typu mężczyzny, jest umiejętność manipulacji. Będzie on wykorzystywać innych, aby osiągnąć swoje cele. Z tego powodu powinnaś kategorycznie unikać narcyzów!

Sonda
Jaki jest Twój status związku?
Poradnik Zdrowie: ćwiczenia poprawiające sprawność umysłu