Kobieca zazdrość. Za te 3 cechy kobiety nienawidzą rywalek

2021-10-21 14:17
zła kobieta, wściekła kobieta, złość, zdenerwowanie, furia,
Autor: East News Kobieca zazdrość. Za te 3 cechy kobiety nienawidzą rywalek

Damska zazdrość różni się od męskiej. Podczas gdy oni bywają zazdrośni o podejrzenia seksualne wobec swoich partnerek, kobiety zazdrość odczuwają nawet w najmniej prawdopodobnych sytuacjach. Czasem wystarczy złe spojrzenie, aby kobieta mogła poczuć niechęć wobec rywalki. Istnieją czynniki, które mogą nasilać wzajemną kobiecą nienawiść. O co kobiety bywają zazdrosne? Sprawdź!

Przedstawicielki płci pięknej zazdrość potrafią odczuwać nawet przy najzwyklejszych kontaktach ich partnera (lub potencjalnego partnera) z innymi kobietami. A oto 3 rzeczy, które wzmagają kobiecą zawiść:

1. Wiek

Mężczyzn często ciągnie do młodszych kobiet. Biologicznie patrząc - ma to swoje podłoże w ich płodności. Nie dziwi zatem fakt, że kobiety zazdrosne są bardziej, gdy potencjalna rywalka jest od nich młodsza. Kobieta mająca wykształcenie, doświadczenie zawodowe i życiowe oraz dużo problemów dnia codziennego, najpewniej będzie odczuwać wyraźną niechęć do młodszych znajomych partnera.

2. Wygląd fizyczny

To chyba oczywiste, że im szczuplejsza i ładniejsza dziewczyna, tym bardziej kobieta jest zazdrosna. Płeć piękna ma zawsze wiele kompleksów dotyczących wyglądu. Spotykanie się ich partnera z piękną dziewczyną, skutkować może pojawieniem się wielu negatywnych emocji.

3. Podobieństwa

Wbrew pozorom podobieństwa nie zawsze sprzyjają tworzeniu przyjaźni. Jeśli dziewczyna, do której kobieta zdążyła się już negatywnie nastawić, okazuje się w czymś do niej podobna – może być tylko gorzej! Podobny styl ubierania, praca zawodowa, wykształcenie, zainteresowania… To wszystko wprowadza element silnej rywalizacji pomiędzy kobietami i wiąże się z nasileniem zazdrości i zawiści.

Sonda
Czy wkurzają Cię sceny zazdrości ze strony partnerki/partnera?
Dramat Piotrka z M jak miłość. Synowie Marcina Mroczka poważnie zachorowali! Aż żona przywołała go do porządku