Bandycki napad na plantach w Nowym Sączu. Nastolatek wyciągnął nóż

2021-11-26 7:00
Bandycki napad na plantach w Nowym Sączu. Nastolatek wyciągnął nóż
Autor: leo2014/cc0/pixabay zdjęcie ilustracyjne

Ofiarą bandyckiego napadu padł 16-latek spacerujący po plantach w Nowym Sączu, któremu jeden ze sprawców groził nożem. Na szczęście nastolatek zdołał uciec i nic mu się nie stało, a chuligani szybko zostali złapani przez policję. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Sądecczyzny w wieku zaledwie 15 i 16 lat.

Bandycki napad w Nowym Sączu. Nastolatek wyciągnął nóż

W środku dnia, spacerujący po miejskich plantach w Nowym Sączu 16-latek został zaczepiony przez dwóch chuliganów, którzy zażądali od niego oddania e-papierosa oraz wkładów do tego urządzenia. Sprawcy byli agresywni i nie powstrzymali się przed zastosowaniem przemocy wobec swojej ofiary. Jeden z nich popchnął i uderzył pięścią 16-latka oraz groził mu nożem. Na szczęście napadnięty chłopak zdołał uciec, nie doznając poważnych obrażeń fizycznych. O sprawie została zawiadomiona policja. Po ustaleniu rysopisów chuliganów, funkcjonariusze bardzo szybko odnaleźli ich w pobliżu parku, w którym doszło do napadu. Agresorami okazali się dwaj młodociani mieszkańcy Sądecczyzny w wieku zaledwie 15 i 16 lat.

PRZECZYTAJ: Nowy Sącz. Seryjny podpalacz wpadł w ręce policji. Zdradził go jeden szczegół

Starszy z zatrzymanych nastolatków był już od kilku dni poszukiwany przez policję, ponieważ uciekł z młodzieżowego ośrodka wychowawczego. Obaj bandyci trafili na komendę przy ulicy Grottgera, gdzie zostali przesłuchani. Materiały w tej sprawie w najbliższym czasie zostaną przekazane do III Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Nowym Sączu, który zdecyduje, jakie konsekwencje swojego skandalicznego zachowania poniosą nastolatkowie.

ZOBACZ: Tarnów dostanie 300 milionów złotych? Decyzja należy do posłów

Sonda
Czy kary za rozbój powinny być bardziej surowe?
Potrójne morderstwo w Jurczycach. Podejrzani zatrzymani po ponad 20 latach