Tarnów dostanie 300 milionów złotych? Decyzja należy do posłów

2021-11-25 18:42
Tarnów dostanie 300 milionów złotych? Decyzja należy do posłów
Autor: _Alicja_/cc0/pixabay Zgłoszona przez troje posłów poprawka do ustawy budżetowej zakłada przyznanie 300 milionów złotych na wschodnią obwodnicę Tarnowa.

Pojawiła się szansa na budowę wschodniej obwodnicy Tarnowa. Prezydent miasta Roman Ciepiela poinformował, że troje posłów opozycji złożyło poprawkę do ustawy budżetowej, która zakłada przeznaczenie 300 milionów złotych z budżetu państwa na drogę odciążającą zatłoczoną Al. Jana Pawła II. Aby poprawka weszła w życie, musi jednak najpierw uzyskać poparcie większości sejmowej.

Wschodnia obwodnica Tarnowa. Posłowie chcę 300 milionów złotych dla miasta

Temat budowy wschodniej obwodnicy Tarnowa już od dawna budzi olbrzymie kontrowersje. Jej powstania z utęsknieniem wyczekują zwłaszcza osoby mieszkające w pobliżu Al. Jana Pawła II, które muszą znosić niedogodności związane z przeciążeniem tej, jednej z najważniejszych arterii w mieście. Aby obwodnica powstała, miasto musiałoby do niej dopłacić ponad 300 milionów złotych, jednak samorząd nie ma takich środków, dlatego sprawa stoi w miejscu. Pojawiła się jednak szansa na rozwiązanie trudnego tematu. Prezydent Tarnowa Roman Ciepiela poinformował w mediach społecznościowych, że troje posłów opozycji: Urszula Augustyn, Marek Sowa oraz Aleksander Miszalski zgłosili poprawkę do ustawy budżetowej na rok 2022, która uwzględnia przyznanie 300 milionów złotych z budżetu państwa na budowę wschodniej obwodnicy Tarnowa. Samo zgłoszenie poprawki nie oznacza oczywiście, że miasto dostanie pieniądze. Aby tak się stało konieczne jest uzyskanie poparcia sejmowej większości, dlatego Roman Ciepiela zaapelował do posłów PiS z okręgu tarnowskiego o przekonanie członków własnego obozu politycznego do uchwalenia poprawki, która pozwoli na budowę wschodniej obwodnicy Tarnowa.

PRZECZYTAJ: Roman Ciepiela GRZMI w sprawie migrantów: "Tego nie mogę zaakceptować. To jest nieludzkie!"

- Posłowie Urszula Augustyn, Marek Sowa, Aleksander Miszalski (PO) zgłosili poprawkę do projektu ustawy budżetowej na 2022 r. wnioskując o pomoc finansową dla Miasta Tarnowa w wysokości 300 mln zł z przeznaczeniem na sfinansowanie kosztów budowy „obwodnicy wschodniej” w części przebiegającej przez miasto. Tarnowscy posłowie PiS z pewnością przekonają posłów koalicji rządowej do poparcia tego wniosku. Tarnowianie, a w szczególności mieszkańcy dzielnic położonych wzdłuż Al. Jana Pawła II (kilkadziesiąt tysięcy osób) czekają na likwidację uciążliwości wywołanych potężnym ruchem tranzytowym na tej międzynarodowej trasie. Trzymamy kciuki i czekamy na dobre wieści! - napisał na Facebooku prezydent Tarnowa Roman Ciepiela.

ZOBACZ: Podwyżka cen energii uderza w Tarnów. Zapadną egipskie ciemności?

Sonda
Czy Tarnów powinien dostać 300 milionów złotych na wschodnią obwodnicę?
Jasnowidz Jackowski o Polsce podzielonej na strefy