Boże Ciało 2020. W Tarnowie na procesję w maseczce i z parasolem? [PROGNOZA POGODY]

2020-06-10 19:55 AT
Procesja Bożego Ciała
Autor: Goran Horvat/cc0/pixabay Podczas tegorocznych procesji muszą być stosowane zalecenia sanitarne związane z epidemią koronawirusa

W tym roku obchody Bożego Ciała będą wyjątkowe ze względu na epidemię koronawirusa. Biskup tarnowski zezwolił na organizację procesji, ale muszą się one ograniczyć do terenu wokół kościoła, a wierni są zobowiązani do zakrywania twarzy oraz zachowania dystansu społecznego. Z kolei synoptycy prognozują, że uroczystość może zostać zakłócona przez burze.

Spis treści

  1. Na procesję w maseczce
  2. Prognoza pogody na Boże Ciało w Tarnowie (11 czerwca)

Na procesję w maseczce

Na terenie diecezji tarnowskiej procesje z okazji uroczystości Bożego Ciała mogą się odbywać, ale wyłącznie na terenie wokół kościoła. Uczestnicy liturgii muszą przestrzegać wytycznych sanitarnych wprowadzonych w związku z epidemią koronawirusa. Obowiązkowo trzeba mieć zakrytą twarz i zachowywać dystans społeczny.

- Zważywszy na trwający wciąż stan epidemii i w trosce o zdrowie wiernych oraz duszpasterzy, zalecam ograniczenie procesji eucharystycznych w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa do terenu wokół kościoła. Przygotowanie uroczystości i przebieg liturgii wymagają zachowania wszystkich zaleceń sanitarnych (dystans społeczny oraz zasłanianie nosa i ust). Proszę o realizację szczegółowych wytycznych z dnia 27 maja br. przygotowanych przez Wydział Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie - czytamy w komunikacie biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża.

Prognoza pogody na Boże Ciało w Tarnowie (11 czerwca)

Według synoptyków portalu Accu Weather, procesje z okazji Bożego Ciała prawdopodobnie odbędą się w Tarnowie przy burzowej pogodzie. Ma być ciepło (26 stopni Celsjusza), choć nie tak upalnie jak przed rokiem (32 stopnie Celsjusza), należy natomiast spodziewać się opadów deszczu (2,5 mm). Towarzyszyć im mają wyładowania atmosferyczne i niewielkie podmuchy wiatru. Oto prognoza pogody na czwartek, 11 czerwca:

  • Maksymalny wskaźnik UV: 8 Bardzo wysoki
  • Wiatr: NNE 9 km/h
  • Porywy wiatru: 18 km/h
  • Prawdopodobieństwo opadów: 51%
  • Prawdopodobieństwo burz z piorunami: 60%
  • Deszcz: 2.5 mm
  • Temperatura: w dzień max. 26 stopni Celsjusza, w nocy 15 stopni Celsjusza

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express. Kliknij TUTAJ!

Centrum Nauki Kopernik otwarte

PRZECZYTAJ TAKŻE: