Koronawirus wrócił do Tarnowa! Jest nowy przypadek!

2020-06-10 19:10 AT
Nowy przypadek koronawirusa w Nowym Sączu! Duży wzrost zachorowań w powiecie limanowskim
Autor: pixabay.com/fernandozhiminaicela

Małopolski Urząd Wojewódzki potwierdził trzynasty w ogóle i drugi od Świąt Wielkanocnych przypadek koronawirusa w Tarnowie. Według informacji Romana Ciepieli zakażenie ma związek z ogniskiem COVID-19, które wybuchło w Tuchowie. - Zachowajmy dystans społeczny. Zagrożenia epidemiczne będą nam towarzyszyć jeszcze przez długi okres - ostrzegł prezydent Tarnowa.

W środę po popołudniu (10 czerwca) Małopolski Urząd Wojewódzki przedstawił najnowszy raport dotyczący epidemii koronawirusa. Niestety potwierdzono, że w Tarnowie został wykryty trzynasty w ogóle, a drugi od Świąt Wielkanocnych przypadek infekcji SARS-CoV-2. Zarażona jest też kolejna osoba z powiatu tarnowskiego.

- Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych osób. To 4 kobiety i 6 mężczyzn, w wieku od 20 do 74 lat, z Krakowa (1 osoba), Tarnowa (1 osoba), powiatu wadowickiego (4), oświęcimskiego (2), tarnowskiego (1), suskiego (1). Aktualnie 1 osoba jest hospitalizowana, a pozostałe przebywają w izolacji. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 1452 osób - brzmi popołudniowy (10 czerwca) raport Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, dotyczący epidemii koronawirusa.

Według informacji prezydenta Tarnowa Romana Ciepieli, wykryty przypadek ma związek z ogniskiem COVID-19, które wybuchło w Tuchowie.

- Po okresie stabilizacji odnotowujemy w Tarnowie przypadek zachorowania na Covid-19. Zachorowanie ma związek z ogniskiem zakażeń w Tuchowie. Zachowajmy dystans społeczny. Zagrożenia epidemiczne będą nam towarzyszyć jeszcze przez długi okres - napisał na swoim FB Roman Ciepiela, prezydent Tarnowa

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express. Kliknij TUTAJ!

Podtopienia na Mazowszu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

PRZECZYTAJ TAKŻE: