Chcieli zbudować bazę, ale nie mieli narzędzi! Nie uwierzycie, co wymyślili!

2019-12-05 8:53 Adrian Teliszewski
Elektronarzędzia
Autor: GettyImages Inspekcja Handlowa zwraca uwagę, że do każdego elektronarzędzia powinna być dołączona instrukcja obsługi w języku polskim.

Jak zdobyć przedmioty potrzebne do budowy wymarzonej bazy? Czwórka nastolatków znalazła na to swój sposób, niestety nielegalny. Postanowili przywłaszczyć sobie narzędzia i materiały będące własnością innej osoby. Ostatecznie baza nie powstała, ponieważ wcześniej policjanci wpadli na trop sprawców kradzieży. Udało się również znaleźć skradzione przedmioty.

Na jednej z budów dochodziło do ciągłych kradzieży. Zniknęło między innymi kilkanaście kantówek, elektronarzędzia, przedłużacze, piecyk elektryczny, a nawet styropian, deski i gwoździe. Przedmioty znajdowały się w zamkniętym kontenerze. Właściciel oszacował swoje straty na ponad 7 tysięcy złotych. Rozwiązanie sprawy zajęło policji kilkanaście dni. Winnymi zamieszania okazali się czterej nastolatkowie. Dwóch z nich jest nieletnich, a pozostali mają niespełna 19 lat.   

Sprawcy nie zamierzali zarabiać na sprzedaży skradzionych przedmiotów, lecz wykorzystać je do budowy bazy, w której mieli się spotykać zimą. Policja ujęła ich, kiedy byli w trakcie realizacji kolejnego etapu prowizorycznej budowy. Nieletnimi zajmie się teraz sąd rodzinny, natomiast dwaj pozostali mężczyźni odpowiedzą za swój czyn jak dorośli. Cała czwórka przyznała się już do winy. Właściciel odzyskał zagubione przedmioty.