Chorzy nie będą przyjmować gości. Szpital wprowadził zakaz odwiedzi

i

Autor: fernandozhiminaicela/cc0/pixabay zdjęcie ilustracyjne

Wzrost zachorowań

Chorzy nie będą przyjmować gości. Szpital wprowadził zakaz odwiedzin

2023-11-23 14:19

Szpital w Nowym Sączu całkowicie zakazał odwiedzin na oddziałach zajmujących się pacjentami chorującymi na nowotwory. Powodem jest wzrost liczby infekcji wirusowych, niezwykle groźnych dla pacjentów onkologicznych. Na innych oddziałach odwiedziny są możliwe, jednak ograniczono ich czas, a odwiedzający muszą mieć założoną maseczkę.

Nowy Sącz. Szpital zakazał odwiedzin na oddziałach onkologicznych. Duży wzrost infekcji wirusowych

W trosce o bezpieczeństwo pacjentów cierpiących na nowotwory, szpital w Nowym Sączu zakazał jakichkolwiek odwiedzin na oddziałach zajmujących się chorymi na nowotwory. Ich odporność z reguły jest osłabiona, dlatego wzrost liczby infekcji wirusowych zagraża im szczególnie. Tymczasem gwałtownie przybywa osób chorujących na grypę i COViD-19.

Szpital w Nowym Sączu nie wyklucza, że zakaz odwiedzin zostanie wprowadzony również na innych oddziałach. Decyzja w tej materii należy do ordynatorów. Na razie na poszczególnych oddziałach wprowadzono ograniczenia dotyczące długości czasu wizyt oraz liczby gości, którzy mogą równocześnie przebywać na oddziale. Odwiedzający muszą również pamiętać o założeniu maseczki.

Najbiedniejsze miasta w Polsce. Biedę widać na ulicach. Tam żyje się najgorzej

Zabójstwo 20–latki przy ul. Bytomskiej w Krakowie
Sonda
Obawiasz się kolejnej fali pandemii koronawirusa?