Ewakuacja w Łęgu Tarnowskim. Zapalił się gaz z uszkodzonego gazociągu

2021-11-24 12:10
Ewakuacja w Łęgu Tarnowskim. Zapalił się gaz z uszkodzonego gazociągu
Autor: KMP Tarnów Podczas prac budowalnych operator koparki uszkodził gazociąg i spowodował zapalenie się gazu.

Czternaście osób zostało ewakuowanych po zapaleniu się gazu, który ulatniał się z uszkodzonego gazociągu w Łęgu Tarnowskim. Awarię spowodował operator koparki. Podczas prac ziemnych najpierw uszkodził on gazociąg, a następnie instalację elektryczną, przez co doszło do zapłonu. Na szczęście podczas groźnego zdarzenia nikt nie ucierpiał.

Ewakuacja w Łęgu Tarnowskim. Zapalił się gaz z uszkodzonego gazociągu

We wtorek (23 listopada) w Łęgu Tarnowskim operator koparki doprowadził do uszkodzenia gazociągu i zapalenia się gazu. Podczas prac ziemnych spowodował on rozszczelnienie gazociągu, a następnie naruszył przewód elektryczny, przez co doszło do zapłonu. Służby musiały ewakuować czternaście osób pracujących w firmach zlokalizowanych na pobliskich nieruchomościach. Na szczęście w trakcie zdarzenia nikt nie został poszkodowany. Awarię usunęli pracownicy pogotowia gazowego i strażacy. Poprosili oni operatora koparki, by wykonał głębszy wykop, umożliwiający dotarcie do miejsca, w którym gazociąg został uszkodzony. Następnie przewód został uszczelniony, ugaszono również pożar gazu. W trakcie awarii zniszczeniu uległo metalowo-betonowe ogrodzenie prywatnej posesji oraz betonowy słup energetyczny. Zdjęcia pożaru gazu w Łęgu Tarnowskim znajdują się poniżej.

PRZECZYTAJ: Roman Ciepiela GRZMI w sprawie migrantów: "Tego nie mogę zaakceptować. To jest nieludzkie!"

ZOBACZ: Łęg Tarnowski. Motoparalotniarz runął na ziemię. Uszkodził kręgosłup [ZDJĘCIA]

Sonda
Czy kiedykolwiek ucierpiałeś/aś wskutek pożaru?
„6 lat to rażąco za wysoka kara”. Daniel Martyniuk w sądzie w Białymstoku walczy o skrócenie zakazu prowadzenia pojazdów