Koronawirus. Czterech franciszkanów objętych kwarantanną. Dwóch jest zakażonych!

2020-08-14 9:41 Adrian Teliszewski
Koronawirus. Czterech franciszkanów objętych kwarantanną. Dwóch jest zakażonych!
Autor: Jerzy Opioła/CC BY-SA 4.0/wikipedia Koronawirus. Czterech franciszkanów objętych kwarantanną. Dwóch jest zakażonych!

Czterech franciszkanów z parafii św. Józefa w Lubomierzu (gm. Mszana Dolna) jest objętych kwarantanną, a u dwóch z nich potwierdzono zakażenie koronawirusem. Zakonnicy zarazili się prawdopodobnie podczas przygotowywania Franciszkańskich Spotkań Młodych w Kalwarii Pacławskiej. Kwarantannę odbywają poza klasztorem, nie mając kontaktu z innymi osobami.

Portal limanowa.in poinformował, że czterech franciszkanów z parafii św. Józefa w Lubomierzu trafiło na kwarantannę, a u dwóch z nich potwierdzono zakażenie koronawirusem. Badania próbek pobranych od dwóch pozostałych zakonników dały wynik negatywny, ale standardowo w takiej sytuacji przeprowadza się powtórne testy. Wszyscy duchowni przebywają poza klasztorem, nie mając kontaktu z innymi osobami. 

Do zakażenia się koronawirusem przez zakonników doszło prawdopodobnie podczas organizacji Franciszkańskich Spotkań Młodych w Kalwarii Pacławskiej. Jak ustalił portal limanowa.in w rozmowie z ojcem Janem Marią Szewkiem, rzecznikiem prowincji zakonu franciszkanów bracia, u których potwierdzono infekcję SARS-CoV-2 byli w grupie organizacyjnej wydarzenia odbywającego się na przełomie lipca i sierpnia. Co ciekawe, tegoroczne Franciszkańskie Spotkania Młodych miały formę on-line, lecz do zakażeń koronawirusem doszło właśnie podczas organizacji FSM.

Helikopter spadł do Wisły w Zakroczymiu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.