Koronawirus. DRAMATYCZNY apel! W brzeskim szpitalu brakuje masek i środków do dezynfekcji!

i

Autor: renateko/cc0/pixabay Brzeski szpital poprosił o wsparcie finansowe i materialne

Koronawirus. DRAMATYCZNY apel! W brzeskim szpitalu brakuje masek i środków do dezynfekcji!

2020-03-20 14:44

Brzeski szpital wystosował w internecie dramatyczny apel o pomoc finansową i materialną. Epidemia koronawirusa spowodowała, że w placówce brakuje między innymi środków ochrony osobistej. Urlopowanym dyrektorem brzeskiej lecznicy jest obecna wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko.

Brzeski szpital nie posiada oddziału zakaźnego, w związku z tym nie będzie się zajmował pacjentami chorymi na COVID-19. Nie oznacza to jednak, że panująca epidemia nie ma wpływu na jego codzienne funkcjonowanie. W placówce zaczyna brakować nawet podstawowych środków ochrony osobistej, takich jak maseczki, fartuchy, czy płyny dezynfekujące. Dodatkowo zakaz odwiedzin sprawił, że potrzebne są również produkty, które w normalnej sytuacji przyniosłyby rodziny pacjentów – między innymi środki higieny osobistej, małe wody butelkowane itp.

Wpłat finansowych na rzecz brzeskiego szpitala można dokonywać na numer konta:

BOŚ SA o/Tarnów
08 1540 1203 2053 4286 3676 0001

podając w tytule przelewu: „DAROWIZNA COVID-19”

- W obecnej sytuacji epidemicznej apelujemy do osób, firm oraz instytucji o pomoc finansową i rzeczową. To, co w normalnych warunkach jest zapasem na wiele dni czy tygodni, obecnie w każdym momencie może okazać się niewystarczające - czytamy w apelu umieszczonym na profli FB brzeskiego szpitala.

Przypominamy najważniejsze fakty dotyczące epidemii! Lekarz pokazuje, jak koronawirus niszczy płuca młodych ludzi.

Spirytus z przestępstwa wykorzystają do przygotowania preparatów dezynfekujących