Koronawirus. Śmierć i dwucyfrowy przyrost zakażeń wśród mieszkańców powiatu tarnowskiego [RAPORT]

2020-08-09 16:50 Adrian Teliszewski
Koronawirus. Śmierć i dwucyfrowy wzrost zakażeń wśród mieszkańców powiatu tarnowskiego
Autor: DOMIN Koronawirus. Śmierć i dwucyfrowy wzrost zakażeń wśród mieszkańców powiatu tarnowskiego

Dwanaście kolejnych osób z powiatu tarnowskiego jest zakażonych koronawirusem. Ten powiat zamieszkiwała również 81-letnia kobieta, która zmarła w wyniku COVID-19 w krakowskim Szpitalu Uniwersyteckim. Najwięcej nowych infekcji znowu odnotowano na Sądecczyźnie, w Tarnowie przybyło dwóch mieszkańców, u których wykryto SARS-CoV-2.

Wzrost liczby nowych przypadków koronawirusa w powiecie tarnowskim jest spowodowany rozwojem ogniska epidemicznego, które wybuchło w DPS Sieradza (gm. Żabno). Minionej doby SARS-CoV-2 potwierdzono u dwunastu mieszkańców powiatu tarnowskiego, to niewiele mniej niż w powiecie nowosądeckim (21), który znów przoduje w niechlubnej statystyce przyrostu zakażeń. W Tarnowie zainfekowane są dwie nowe osoby. Niestety z powodu COVID-19 zmarły dwie kobiety, w tym 81-latka z powiatu tarnowskiego. 

- Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 108 osób. To 61 kobiet i 47 mężczyzn, w wieku od 11 miesięcy do 88 lat, z powiatu nowosądeckiego (21 osób), Krakowa (20 osób), powiatu nowotarskiego (15 osób), tarnowskiego (12 osób), tatrzańskiego, limanowskiego i brzeskiego (po 6 osób), gorlickiego (5 osób), oświęcimskiego (4 osoby), Nowego Sącza i powiatu wadowickiego (po 3 osoby), Tarnowa i powiatu krakowskiego (po 2 osoby) oraz powiatów: olkuskiego, myślenickiego i dąbrowskiego (po 1 osobie). Aktualnie 4 osoby są hospitalizowane, pozostałe przebywają w izolacji. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 4518 osób. Niestety musimy również poinformować o śmierci 94-letniej kobiety, mieszkanki powiatu oświęcimskiego oraz 81-letniej kobiety, mieszkanki powiatu tarnowskiego, które przebywały w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Zmarłe miały choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 81 - czytamy w najnowszym (9 sierpnia) raporcie Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego dotyczącym epidemii.

Trump przegrał milion dolarów stawiając na wygraną Gołoty. Andrzej Kostyra Q&A

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.