Sieradza: KORONAWIRUS w DPS-ie. 25 zakażonych! Kolejne ognisko EPIDEMII w domu opieki

2020-07-29 9:14 Marek Targoński
Koronawirus Lubelskie
Autor: pixabay.com/fernandozhiminaicela

Koronawirus w Domu Pomocy Społecznej w Sieradzy w Małopolsce! Nowe ognisko epidemii to 25 potwierdzonych zakażeń COVID-19, głównie wśród podopiecznych. Zakażony jest także personel placówki. To kolejne ognisko koronawirusa SARS-CoV-2 w domu opieki w Małopolsce. Sytuacja jest bardzo poważna.

Od miesięcy śmiercionośny koronawirus atakuje mieszkańców domów opieki i pomocy społecznej. Osoby starsze czy chore są mniej odporne na SARS-CoV-2, a pojawienie się jednego zakażenia wywołuje lawinę kolejnych... Nowe ognisko epidemii to DPS w Sieradzy (pow. tarnowski) w Małopolsce.

Do 28 lipca potwierdzono zakażenie koronawirusem u 18 pensjonariuszy i siedmiu osób z personelu DPS-u w Sieradzy. Pierwszy przypadek COVID-19 w tym miejscu pojawił się pod koniec ubiegłego tygodnia. Rozpoczęły się testy i badania...

W poniedziałek Małopolski Urząd Wojewódzki informował o 25 zakażeniach w tym ognisku epidemii koronawirusa. Ta liczba może jednak wzrosnąć. Jedna z podopiecznych DPS-u w Sieradzy trafiła do szpitala z powodu COVID-19.

W tamtejszym Domu Pomocy Społecznej przebywają kobiety chore psychicznie. To ponad 80 podopiecznych. Mieszkańców i ok. 20 osób z personelu placówki objęto kwarantanną.

Jak wynika z najnowszych danych Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie (29.07.2020, godz. 8.00) w Małopolsce od początku epidemii potwierdzono 3325 zakażeń SARS-CoV-2.

Liczba aktywnych przypadków w regionie to 1607. Spośród tych osób 167 jest hospitalizowanych, a 1440 jest izolowanych. Od początku epidemii w Małopolsce z powodu COVID-19 zmarły 54 osoby.

Tak wygląda grób Kory w drugą rocznicę jej śmierci

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.