Koronawirus. Życie w czasach zarazy. Nowy Sącz opustoszał! [WIDEO, ZDJĘCIA]

2020-03-19 10:32

Mimo pięknej pogody spotkanie innego człowieka na nowosądeckich ulicach niemal graniczy z cudem. To oczywiście skutek epidemii koronawirusa oraz popularnej akcji #zostanwdomu, która ma chronić przed rozprzestrzenianiem się choroby COVID-19. Sądeczanie odpowiedzialnie stosują się do zaleceń sanitarnych.

Koronawirus spustoszył Nowy Sącz

Ruchliwe do niedawna ulice, parki i place zabaw w Nowym Sączu gwałtownie opustoszały. Mimo pięknej, wiosennej pogody mieszkańcy odpowiedzialnie stosują zalecenia sanitarne, unikając wychodzenia z domu. Nawet w godzinach popołudniowego szczytu trudno natknąć się na grupki spacerujących pieszych, czy doskwierające przed epidemią drogowe korki. Pustkami świecą bulwary nad Kamienicą, choć można tam jeszcze spotkać pojedyncze osoby wyprowadzające swoje psy na spacer.  

Przypominamy, że na Sądecczyźnie cały czas działa „pomoc sąsiedzka”. Osoby starsze, które nie chcą wychodzić z domu mogą poprosić o pomoc wolontariuszy, którzy zrobią zakupy, lub zajmą się czworonożnymi pupilami należącymi do seniorów. 

Przypominamy najważniejsze fakty dotyczące epidemii! Jak oswoić lęk przed koronawirusem? Zobacz 5 rad psychologa