Kwalifikacja wojskowa 2021 w dwóch terminach. Kiedy tarnowianie staną przed komisją?

Kwalifikacja wojskowa 2021 w dwóch terminach. Kiedy tarnowianie staną przed komisją?
Autor: maciekde/cc0/pixabay Tegoroczna kwalifikacja wojskowa została rozłożona na dwie części.

Ministerstwo Obrony Narodowej podjęło decyzję dotyczącą kwalifikacji wojskowej 2021. W związku z pandemią koronawirusa odbędzie się ona w dwóch terminach. Od kwietnia do lipca przed komisjami będą stawać mieszkańcy Tarnowa, powiatu brzeskiego i dąbrowskiego, a od sierpnia do listopada mieszkańcy powiatów: bocheńskiego oraz tarnowskiego. Tegoroczna kwalifikacja wojskowa dotyczy przede wszystkim mężczyzn urodzonych w 2002 roku.

Kwalifikacja wojskowa 2021 w Tarnowie i regionie

Mimo trwającej pandemii koronawirusa kwalifikacja wojskowa odbędzie się również w tym roku. Zgodnie z decyzją Ministerstwa Obrony Narodowej została ona jednak podzielona na dwie części: wiosenno-letnią oraz letnio-jesienną. Od kwietnia do lipca przed komisjami będą stawać mieszkańcy Tarnowa, powiatu brzeskiego i dąbrowskiego, a od sierpnia do listopada mieszkańcy powiatów: bocheńskiego oraz tarnowskiego. Szczegółowe terminy kwalifikacji w poszczególnych powiatach zostaną podane do wiadomości w późniejszym terminie.

PRZECZYTAJ: Czy nadawałbyś się do pracy w wojsku? Rozwiąż TEN TEST!

W tym roku kwalifikacja wojskowa dotyczy przede wszystkim mężczyzn urodzonych w 2002 roku. Poza nimi do stawiennictwa przed komisją będą wzywani: mężczyźni urodzeni w latach 1997 - 2001 bez określonej kategorii zdrowia, osoby urodzone w latach 2000 - 2001, które otrzymały kategorię zdrowia "B" oraz kobiety urodzone w latach 1997 - 2002, posiadające kwalifikacje przydatne dla Wojska Polskiego.

ZOBACZ: Tarnów. Gastronomia ma dość lockdownu i otwiera lokale. Od kiedy? [WIDEO]

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Kolejki ustawiają się do rejestracji do szczepień