Naćpany kierowca gnał swoim audi prawie 190 km [WIDEO]

2019-10-29 19:34
49-letni mężczyzna przyjął 500 złotowy mandat karny, a do jego konta policjanci dopisali 10 punktów karnych
Autor: Policja Podlaska 49-letni mężczyzna przyjął 500 złotowy mandat karny, a do jego konta policjanci dopisali 10 punktów karnych

Policjanci grupy Speed z Tarnowa zatrzymali pirata drogowego, który rozpędził swoje audi do prędkości 185 km/h. 49-latek jechał bez uprawnień, dodatkowo prowadził samochód pod wpływem narkotyków.

Kierowca audi na słowackich numerach rejestracyjnych poza terenem zabudowany rozpędził się do niemal 190 km/h. Było to na drodze wojewódzkiej.

- Szaleńczą jazdę przerwali policjanci ruchu drogowego kilka kilometrów dalej w Łukanowicach - informuje oficer prasowy policji.

49-letni mężczyzna przyjął 500 złotowy mandat karny, a do jego konta policjanci dopisali 10 punktów karnych.

Po sprawdzeniu policyjnej bazy danych okazało się, że mężczyzna ma cofnięte uprawnienia do kierowania. Ponadto, badanie na zawartość środków odurzających wskazało obecność substancji psychoaktywnych.

Mężczyźnie za prowadzenie pojazdu mechanicznego po cofnięciu uprawnień grozi do 2 lat więzienia. 49-latek musi się również liczyć z możliwością wszczęcia postępowania za prowadzenie pojazdów pod wpływem środków odurzających. Policjanci czekają na dokładne wyniki badania krwi.

Tarnowska policja zwraca się z apelem o stosowanie się do obowiązujących ograniczeń prędkości, stosowanie zasady ograniczonego zaufania i niewsiadanie za kierownicę samochodów po spożyciu alkoholu lub środków odurzających.

Tragiczny wypadek w Warszawie. Krystian O. wjechał rozpędzonym bmw na przejście dla pieszych. WIDEO: