Nie zatrzymał się do kontroli i uderzył w radiowóz. Bmw wylądowało w rowie

i

Autor: Małopolska Policja 22-latek uciekał przed policją, bo miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.

Policyjny pościg za 22-latkiem

Nie zatrzymał się do kontroli i uderzył w radiowóz. Bmw wylądowało w rowie

2022-12-12 14:20

Nie zatrzymał się do kontroli drogowej, tylko zaczął uciekać i uderzył w policyjny radiowóz. 22-letni mieszkaniec gminy Nowy Wiśnicz został zatrzymany, gdy prowadzone przez niego bmw wylądowało w zaśnieżonym rowie. Co prawda, młody mężczyzna podjął jeszcze próbę pieszej ucieczki, jednak ta była z góry skazana na niepowodzenie. Szoferowi grozi kara do 5 lat więzienia.

Policyjny pościg za kierowcą bmw. Nie zatrzymał się do kontroli

Wieczorem w niedzielę, 11 grudnia w Nowym Wiśniczu (powiat bocheńskipolicjanci ruszyli w pościg za kierowcą bmw, który nie zatrzymał się do kontroli. Podczas ucieczki szofer przy próbie ominięcia radiowozu uderzył w niego, powodując uszkodzenia przedniego zderzaka policyjnego samochodu, a następnie odjechał z dużą prędkością. Przy wchodzeniu w jeden z zakrętów popełnił jednak błąd, który skutkował wypadnięciem bmw do przydrożnego, zaśnieżonego rowu. 22-letni mężczyzna próbował jeszcze uciekać pieszo, lecz na nic się to zdało. Kierowca został zatrzymany. Po jego wylegitymowaniu i sprawdzeniu w policyjnej bazie danych potwierdzono, że posiada on decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, wydaną na początku tego roku.

Jaka kara grozi młodemu kierowcy bmw?

22-letniemu mieszkańcowi gminy Nowy Wiśnicz pobrano następnie do dalszych badań mających wykazać, czy kierował pojazdem, będąc pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Mężczyzna odpowie za szereg popełnionych naruszeń prawa oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej, za co grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Sonda
Co jeszcze można zrobić, by wypadków na polskich drogach było mniej?
Zadźgał siostrę na oczach matki