Nie żyje ks. Waldemar Sosnowski z parafii w Żabnie. Miał zaledwie 51 lat

2022-01-20 15:00
Nie żyje ks. Waldemar Sosnowski z parafii w Żabnie. Miał zaledwie 51 lat
Autor: Kroton/CC BY-SA 3.0 pl/wikipedia Ks. Waldemar Sosnowski pomagał duszpastersko w parafii pw. Ducha Świętego w Żabnie od 1 września 2019 roku.

Dzisiaj (20 stycznia) w wieku 51 lat zmarł ks. Waldemar Sosnowski, który od 1 września 2019 roku pomagał duszpastersko w parafii pw. Ducha Świętego w Żabnie. Ponadto pełnił funkcję diecezjalnego koordynatora Grup Odnowy w Duchu Świętym. Pogrzeb zmarłego kapłana odbędzie się w sobotę (22 stycznia) na cmentarzu w Żabnie.

Nie żyje ks. Waldemar Sosnowski z parafii w Żabnie. Miał zaledwie 51 lat

Dzisiaj (20 stycznia) zmarł ks. Waldemar Sosnowski, kapłan diecezji tarnowskiej, który od 1 września 2019 roku pomagał w pracy duszpasterskiej w parafii pw. Ducha Świętego w Żabnie, a ponadto był diecezjalnym koordynatorem Grup Odnowy w Duchu Świętym. Miał zaledwie 51 lat. Do tarnowskiego seminarium wstąpił w 1994 roku, a po jego ukończeniu otrzymał święcenia kapłańskie z rąk bp. Wiktora Skworca. Jako wikariusz pracował w Łącku, Bochni, Dębicy i Szczawnicy. Zajmował się również duszpasterstwem niewidomych, młodzieży, Liturgicznej Służby Ołtarza i Ruchu Światło-Życie. Ks. Waldemar Sosnowski zostanie pochowany w sobotę (22 stycznia) w Żabnie. Msza święta pogrzebowa rozpocznie się o godz. 13.00 w żabnieńskim kościele parafialnym. Wcześniej, bo o godz. 9.00 w kościele parafialnym pw. Chrystusa Dobrego Pasterza w Tarnowie (rodzinna parafia zmarłego kapłana) będzie sprawowana msza święta pożegnalna.

Poniżej nota biograficzna poświęcona ks. Waldemarowi Sosnowskiemu, umieszczona na stronie internetowej diecezji tarnowskiej.

PRZECZYTAJ: Nowy Wiśnicz. Kobieta zaczęła rodzić nie wiedząc, że jest w ciąży. Na świat przyszedł wcześniak

- Urodził się 15 sierpnia 1970 roku w Ciężkowicach, jako syn Tadeusza i Anny z d. Witkowska. Pochodził z parafii pw. Chrystusa Dobrego Pasterza w Tarnowie. Egzamin dojrzałości złożył w Technikum Budowlanym w Tarnowie w 1991 roku. W roku 1994 wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno-teologicznych przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Wiktora Skworca w dniu 27 maja 2000 roku w Tarnowie. Jako wikariusz pracował w parafiach: Łącko (od 1 września 2000 roku), Bochnia – św. Mikołaja (od 1 września 2002 roku), Dębica – Matki Bożej Anielskiej (od 1 września 2011 roku) oraz Szczawnica (od 1 września 2018 roku). Od 1 września 2019 roku pomagał duszpastersko w parafii pw. Ducha Świętego w Żabnie. Ponadto pełnił obowiązki diecezjalnego koordynatora Grup Odnowy w Duchu Świętym, duszpasterza niewidomych w okręgu dębickim, dekanalnego duszpasterza Liturgicznej Służby Ołtarza w Dekanacie Bochnia-Wschód, moderatora Ruchu Światło-Życie w rejonie bocheńskim oraz dekanalnego duszpasterza młodzieży w Dekanacie Łącko.

ZOBACZ: Tajemnicze zaginięcie i śmierć Grażyny K. z Borzęcina. Tymczasem jej mąż...

Sonda
Limit wiernych w kościołach. Czy to dobry pomysł?
Jechał wprost na kobietę z dzieckiem! Groza w Cieszynie