Nowy Wiśnicz. Kobieta zaczęła rodzić nie wiedząc, że jest w ciąży. Na świat przyszedł wcześniak

2022-01-20 11:04
Nowy Wiśnicz. Kobieta zaczęła rodzić nie wiedząc, że jest w ciąży. Na świat przyszedł wcześniak
Autor: cynthia_groth/cc0/pixabay zdjęcie ilustracyjne

Zaskakujący obrót przybrała wizyta 30-letniej pacjentki w ośrodku zdrowia w Nowym Wiśniczu (powiat bocheński). Kobieta skarżyła się na bóle brzucha, tymczasem w trakcie wizyty zaczęła rodzić! 30-latka była totalnie zaskoczona, ponieważ nie zdawała sobie sprawy, że jest w ciąży. Na świat przyszedł wcześniak, który następnie trafił pod opiekę lekarzy ze szpitala w Krakowie.

Nowy Wiśnicz. Kobieta zaczęła rodzić nie wiedząc, że jest w ciąży

Tego nikt się nie spodziewał, a najbardziej zaskoczona była 30-letnia kobieta, która właśnie została mamą. Jak podaje portal bochnianin.pl, pacjentka zgłosiła się do przychodni w Nowym Wiśniczu (powiat bocheński) z bólami brzucha. Na szczęście dolegliwości nie były spowodowane chorobą, tylko... ciążą, o której sama zainteresowana nie wiedziała. Tymczasem okazało się, że kobieta już od sześciu miesięcy nosi pod sercem nowe życie. Dziecko trochę pospieszyło się z przyjściem na świat, ale poród odbył się bez przeszkód. W ośrodku zdrowia dyżurowali akurat lekarze o specjalizacji ginekologicznej i pediatrycznej, więc maluch został otoczony fachową pomocą. W przyjęciu porodu pomogły również pielęgniarki. Personel, który w obliczu niespodziewanego wyzwania stanął na wysokości zadania otrzymał pochwały od szefowej ośrodka zdrowia w Nowym Wiśniczu.

PRZECZYTAJ: Podpalenie hotelu dla pielęgniarek w Tarnowie. Nastolatek przyznał się do winy, teraz zmienił zdanie

Niestety zaraz po narodzinach dziecko musiało trafić do innego szpitala niż jego mama. Wcześniak znalazł się pod opieką lekarzy ze szpitala w Krakowie, natomiast 30-letnia kobieta trafiła do lecznicy w Bochni. Obojgu życzymy dużo zdrowia i szybkiego powrotu do domu!

ZOBACZ: Tajemnicze zaginięcie i śmierć Grażyny K. z Borzęcina. Tymczasem jej mąż...

Sonda
Jak oceniasz poziom opieki na porodówkach w polskich szpitalach?
Pożar na os. centrum A w Nowej Hucie, policja zatrzymała właścicieli mieszkania