Pijany ojciec woził quadem trzyletniego syna. Pojazd przygniótł ich obu!

i

Autor: Nadine Doerlé/cc0/pixabay Pijany ojciec spowodował przewrócenie się pojazdu

Pijany ojciec woził quadem trzyletniego syna. Pojazd przygniótł ich obu!

2020-04-28 8:41

W Libuszy (gm. Biecz) na prywatnej nieruchomości doszło do groźnego zdarzenia z udziałem trzyletniego dziecka oraz jego pijanego ojca. Mężczyzna pod wpływem alkoholu postanowił pojeździć z synem na quadzie, ale w pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem i doprowadził do przewrócenia się maszyny.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 26 kwietnia późnym popołudniem. Portal gorlice24.pl opisał groźne zdarzenie z udziałem trzyletniego chłopca, którego pijany ojciec postanowił przewieźć kładem. Mężczyzna w pewnym momencie stracił panowanie nad maszyną i doprowadził do jej przewrócenia. Obaj uczestnicy incydentu zostali poszkodowani.

- Około godziny 18.30 otrzymaliśmy informację z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego, że na terenie jednej z posesji w Libuszy doszło do wypadku, w wyniku którego ucierpiały dwie osoby. Przybyli na miejsce zgłoszenia policjanci ustalili, że nietrzeźwy mężczyzna postanowił przewieźć na quadzie swojego trzyletniego syna. W trakcie jazdy mężczyzna najechał na leżące na podwórku pozostałości budowlane doprowadzając do wywrócenia pojazdu,. W wyniku zdarzenia chłopiec doznał ogólnych potłuczeń, zaś jego ojciec kierujący quadem ma złamaną rękę - powiedział portalowi gorlice24.pl asp. szt. Grzegorz Szczepanek z KPP Gorlice.

Jako, że do zdarzenia doszło na prywatnej nieruchomości pijany mężczyzna nie odpowie za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu. Nie oznacza to jednak, że nieodpowiedzialne zachowanie ujdzie mu płazem. 

Prawdopodobnie zostanie mu przedstawiony zarzut narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu osoby, nad którą sprawca miał obowiązek opieki, za co grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Konkretne decyzje o treści zarzutów zapadną w toku policyjnego postępowania. 

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj!

Groźny pożar na łódzkich Bałutach. Warsztat spłonął doszczętnie