Policja przerwała libację w domku letniskowym. Biesiadników zdradził huk tłuczonego szkła

i

Autor: Małopolska Policja Dwóch mężczyzn włamało się do cudzej altanki letniskowej i urządziło libację zakrapianą alkoholem.

Urządzili imprezę w cudzej altance

Policja przerwała libację w domku letniskowym. Biesiadników zdradził huk tłuczonego szkła

2022-09-14 22:33

Bez zgody właścicielki weszli do cudzej altany i urządzili tam sobie libację alkoholową. Dwaj mieszkańcy Krynicy-Zdroju nie przewidzieli jednak, że dźwięk stłuczonej przez nich szyby zaalarmuje przechodniów, którzy wezwali na miejsce policję. Mundurowi wewnątrz domku letniskowego zastali sprawców włamania, biesiadujących przy napojach wyskokowych.

Urządzili libację w cudzej altance. Zdradził ich huk stłuczonego szkła

Dwóch mężczyzn w wieku 48 i 54 lat urządziło sobie libację alkoholową w cudzej altance letniskowej. Dostali się do niej po wcześniejszym wybiciu szyby w oknie, nie przewidzieli jednak, że huk stłuczonego szkła zaalarmuje postronne osoby, przebywające na terenie rodzinnych ogródków działkowych.

Na miejsce została wezwana policjaFunkcjonariusze weszli do środka altanki i wewnątrz zastali mężczyzn spożywających alkohol. Biesiadnicy zostali wylegitymowani, wówczas okazało się, że imprezują oni w domku, który nie należy do żadnego z nich. 

Dalsza część artykułu znajduje się pod materiałem wideo.

PRZECZYTAJ: 18-latek po pijaku staranował ogrodzenie. Oprócz alkoholu lubił jeszcze jedną używkę

Cmentarz Batowicki, grób zamordowanego profesora AGH. Jan T. Został pochowany w rodzinnym grobowcu

Jaka kara grozi uczestnikom libacji?

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego obaj mieszkańcy Krynicy-Zdroju usłyszeli zarzut zakłócenia miru domowego, za co grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Ponadto jeśli właścicielka złoży stosowny wniosek, 48-latek odpowie również za uszkodzenie szyby.

Sonda
Czy gdyby nie alkohol, przestępstw w Polsce byłoby mniej?