Posłanka Urszula Augustyn komentuje wyrok TK w sprawie aborcji: "Skończone dranie"

 Urszula Augustyn składa zażalenie
Autor: Łukasz Grygiel Urszula Augustyn składa zażalenie na dezycję prokuratury

Posłanka Platformy Obywatelskiej z okręgu tarnowskiego Urszula Augustyn odniosła się do wczorajszego (22 października) wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Parlamentarzystka oskarżyła rządzących o bezradność w walce z epidemią koronawirusa i rozniecanie wojny aborcyjnej. - Tylko skończone dranie mogą tak rządzić - napisała Urszula Augustyn.

Posłanka Urszula Augustyn odniosła się w mediach społecznościowych do wczorajszego (22 października) wyroku TK uznającego aborcję ze względów eugenicznych za niezgodną z konstytucją RP. Według parlamentarzystki z okręgu tarnowskiego to orzeczenie jest "rozniecaniem kolejnej wojny aborcyjnej" i to w warunkach szalejącej epidemii koronawirusa. Zdaniem Urszuli Augustyn rządzący nie radzą sobie z pandemią, a "za chwilę zabraknie łóżek, respiratorów, kadry do obsługi i leczenia". Posłanka nie powstrzymała się od bardzo mocnej oceny formacji aktualnie sprawującej władzę w Polsce. - Tylko skończone dranie mogą tak rządzić - napisała na FB Urszula Augustyn.

- Nie radzą sobie z pandemią, za chwilę dla chorych zabraknie łóżek, respiratorów, kadry do obsługi i leczenia, a oni rozniecają kolejną wojnę aborcyjną. Tylko skończone dranie mogą tak rządzić - napisała na FB posłanka Urszula Augustyn.

Wielogodzinne kolejki do wymazów