Potężny wyciek po wypadku w Witowicach Górnych. 700 litrów oleju na drodze [ZDJĘCIA]

2021-08-27 9:04
Potężny wyciek po wypadku w Witowicach Górnych. 700 litrów oleju na drodze
Autor: PSP Nowy Sącz Z uszkodzonego podczas wypadku w Witowicach Górnych autobusu wyciekło około 700 litrów oleju napędowego.

Po wczorajszym (26 sierpnia) wypadku w Witowicach Górnych (gm. Łososina Dolna), w którym zginęły dwie osoby doszło do potężnego wycieku oleju napędowego. W trakcie próby przemieszczenia uszkodzonego autobusu z pojazdu wylało się na drogę około 700 litrów paliwa. Z wyciekiem do późnych godzin wieczornych walczyli strażacy z grupy chemiczno-ekologicznej PSP Nowy Sącz.

Wczoraj na DK 75 w Witowicach Górnych doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Po zderzeniu samochodu osobowego z autobusem zginęły dwie osoby, a trójka dzieci doznała poważnych obrażeń. Na miejscu zdarzenia do późnych godzin wieczornych przedstawiciele służb prowadzili czynności wyjaśniające okoliczności wypadku oraz próbowali udrożnić zablokowaną drogę. Wezwany do Witowic Górnych holownik usiłował zabrać uszkodzony autobus, jednak okazało się to niemożliwe, ponieważ nastąpił potężny wyciek oleju napędowego. Ze zbiornika autobusu wyciekło na drogę około 700 litrów paliwa. Do zdarzenia zadysponowano strażaków z grupy chemiczno-ekologicznej PSP Nowy Sącz. Za pomocą pompy beczkowej wypompowali oni rozlany olej do wcześniej zbiorników zastępczych. Zdjęcia z tej akcji znajdują się poniżej.

PRZECZYTAJ: Gnojnik: Zablokują DK 75. Mieszkańcy boją się o swoje domy

ZOBACZ: W Niecieczy zginął kierowca. Wypadł z drogi i dachował

Ratownicy zwolnieni z pracy za walkę o podwyżki