Potworne potrącenie rowerzysty w Małopolsce. Kierująca golfem nie potrafiła wyjaśnić swojego zachowania

i

Autor: KMP Tarnów Potrącony rowerzysta uderzył głową o asfaltową drogę. Śmigłowiec ratowniczy przetransportował go do szpitala.

Potworne potrącenie rowerzysty w Małopolsce. Kierująca golfem nie potrafiła wyjaśnić swojego zachowania [ZDJĘCIA, WIDEO]

2022-04-06 9:47

Do potwornego potrącenia rowerzysty doszło w poniedziałek (4 kwietnia) w Zborowicach pod Ciężkowicami. Kobieta kierująca volkswagenem golfem uderzyła w poruszającego się jednośladem 67-letniego mężczyznę, powodując jego upadek na asfaltową drogę. Poszkodowany doznał urazu głowy. Do szpitala przetransportował go śmigłowiec ratowniczy. Mieszkanka powiatu tarnowskiego była trzeźwa, jednak nie potrafiła wyjaśnić swojego zachowania za kierownicą.

Potworne potrącenie rowerzysty w Małopolsce. Kierująca golfem nie potrafiła wyjaśnić swojego zachowania

W poniedziałek (4 kwietnia) w Zborowicach (powiat tarnowski) ciężko poszkodowany został 67-letni rowerzysta, którego potrąciła kierująca volkswagenem golfem 57-letnia kobieta. Po uderzeniu przez samochód mężczyzna upadł na asfaltową drogę i doznał poważnego urazu głowy. Do szpitala zabrał go śmigłowiec ratowniczy. Na miejscu kierowano ruchem w sposób wahadłowy, a policjanci z wydziału ruchu drogowego wyjaśniali okoliczności wypadku. Funkcjonariusze ustalili, że do dramatu doszło podczas wyprzedzania rowerzysty przez kobietę kierującą osobówką.

57-letnia mieszkanka powiatu tarnowskiego była trzeźwa w momencie zdarzenia. Nie potrafiła jednak wytłumaczyć, dlaczego uderzyła w jadącego w tym samym kierunku rowerzystę. Kobieta straciła swoje prawo jazdy, a jej samochód został odholowany na policyjny parking. Pojazd będzie poddany oględzinom. Dalsze czynności w tej sprawie podejmują policjanci z KMP Tarnów. Zdecydują oni o ewentualnym wniesieniu zarzutów przeciwko sprawczyni kraksy. Poniżej zdjęcia z miejsca wypadku.

PRZECZYTAJ: Po alkoholu huknął w dom w Tarnowie! W środku byli ludzie [ZDJĘCIA]

ZOBACZ: W Niedzielę Palmową (10 kwietnia) konkurs palm w Lipnicy Murowanej. Kiedy poznamy zwycięzcę? [PROGRAM]

Sonda
Czy jako rowerzysta czujesz się bezpieczny na polskich drogach?
Potworne potrącenie rowerzysty w Małopolsce. Kierująca golfem nie potrafiła wytłumaczyć swojego zachowania